додому Новини Антикорупційна програма Тернопільщини цьогоріч не фінансувалась

Антикорупційна програма Тернопільщини цьогоріч не фінансувалась

608

vlcsnap-2014-12-10-18h28m34s31Хабар дав, хабар взяв – такого у нашій державі бути не повинно. У цьому переконана громадськість і навіть влада і церква. Спільно вони перевірили як виконана обласна програма запобігання і протидії корупції за два роки.

Міжнародний день корупції закінчився, проте корупція в Україні – ні. Аби перевірити, на якому рівні і чи виконувалась взагалі обласна програма запобігання і протидії корупції за 2013 і 14-й роки, на громадсько-депутатські слухання зібрались представники влади, контролюючих органів, управлінь, громадськості та духовенство. Всі погоджуються: боротьба із корупцією має бути пріоритетом державної політики, церква ж планує навіть відлучати хабарників від причастя.

– За оцінками міжнародних агентств Україна зараз перебуває на 142 місці по сприйняттю корупції. Тобто, для українців питання корупції є традиційним і прийнятним. На жаль, – розказує заступник голови Тернопільської ОДА Леонід Бицюра.

Аби негативне лідерство України у таких рейтингах відійшло у минуле, у тернопільській облдержадміністрації проект антикорупційної програми розробили ще два роки тому, рік тому, у листопаді, ухвалили.

– На фінансування заходів програми у 2014 році передбачено виділення коштів із обласного бюджету у сумі 83 тисячі гривень. Кошти на реалізацію передбачених заходів програми не виділялися, – говорить заст. зав. сектору з питань запобігання та виявлення корупції Тернопільскої ОДА Борис Довгий.

Грошей не було, та заходи для протидії корупції все ж проводили, хоч і не в тій кількості, у якій хотілось, кажуть в ОДА. Та масштаби хабарництва досі великі. Кажуть, винні те лише ті, хто хабарі бере, а й хто пропонує.


– Низька заробітна плата службовців, які виконують покладені на них обов’язки, вкрай забюрократизована система прийняття рішень і процедур вирішення тієї чи іншої справи, вкорінені в масовій свідомості стереотипи небезкоштовного отримання тих чи інших послуг і підтримання на суспільному рівні думки про те, що за все необхідно платити, – каже Борис Довгий.

У громадськості, яка прийшла послухати про те, як влада протидіяла корупції, питання. Чому виконання програми неналежно контролювалось, громаду до обговорення не кликали, заходи – недостатньо дієві, та й ті – не профінансовані.