додому допомога Аби підтримати військо, купувати казначейські зобов’язання України “Військові” треба активніше

Аби підтримати військо, купувати казначейські зобов’язання України “Військові” треба активніше

786

Купувати казначейські зобов’язання України “Військові” тернополянам треба активніше. З сертифікатів на суму майже 2,5 мільйони гривень, які виділили для продажу в нашій області, поки що продали лише на чверть суми. Нагадаємо, казначейські зобов’язання – це цінні папери, які випустило Міністерство фінансів України. Кожен сертифікат номіналом у тисячу гривень. Купивши такий, люди вже сьогодні матеріально підтримують збройні сили, а через два роки придбані сертифікати зможуть обміняти назад на свої гроші і крім цього отримати відсотки.

Перефразовуючи крилате “якщо не хочеш годувати чужу армію, подбай про свою”, Ярослав Соляр нагадує, як це зробити. Саме “Ощадбанку”, обласне управління якого він очолює, Міністерство фінансів України доручило реалізувати казначейські зобов’язання України “Військові”. Їх випустили на суму 100 мільйонів гривень. Нашій області дісталось на майже 2,5 мільйони. Поки продали чверть.

– В нас реалізовано на 650 тисяч, в Хмельницькій вже на мільйон шістсот, в Львівській на мільйон дев’ятсот, Франківськ переступив межу мільйона. Ми йдемо на рівні Рівненської, Волинської областей, в межах 600-700 тисяч, – розповідає начальник Тернопільського обласного управління “Ощадбанку” Ярослав Соляр.

Купувати казначейські зобов’язання тернополяни мали б активніше, каже Ярослав Соляр, бо всі гроші спрямовують виключно на потреби української армії. А вони нагальні. Продавати сертифікати почали з травня. За 5 тижнів по всій Україні вдалося зібрати 27 мільйонів гривень. Минулого тижня для військових закупили 4,5 тисячі бронежилетів. Тим, хто хоче допомогти армії, нагадують, купити сертифікат можна в установах Ощадбанку, таких в нашій області понад 60. При цьому населення фактично кредитує військо, нічого при цьому не втрачаючи. Гроші, вкладені у казначейські зобов’язання, згодом можна повернути разом з доходом у 7% річних.

– Тут є 4 купони, які відрізаються в листопаді, травні і наступного року в листопаді і травні. В 16 році закінчується їх обіг. Після цього протягом одного року, до травня 17-го, людина має право ці сертифікати здати і отримати свою тисячу грн. На крайній випадок, якщо в людини виникла нагальна потреба, хтось захворів, є можливість достроково здати сертифікат. Ощадбанк викупляє їх по номінальній вартості, – каже Ярослав Соляр.