додому Новини Ефективність сонячних панелей: від чого вона залежить

Ефективність сонячних панелей: від чого вона залежить

782

Використання альтернативних джерел енергії стає дуже актуальним останнім часом. Вони є відновлюваними, а отже, перехід на них означає економію ресурсів, запаси яких на планеті не поповнюється.

Використання альтернативних джерел енергії стає дуже актуальним останнім часом. Вони є відновлюваними, а отже, перехід на них означає економію ресурсів, запаси яких на планеті не поповнюється. Небесне світило забезпечує живлення побутових приладів, також підходить для будь-яких підприємств. Для його експлуатації потрібно встановити станцію.

Щоб отримувати енергію, необхідно купити сонячні батареї для дому. Це фотоелектричні модулі, які складаються з невеликих елементів. Вони приймають енергію від сонця та перетворюють її на постійний струм, який потім трансформується у змінний завдяки роботі інвертора. Ефективність роботи конструкцій залежить від багатьох факторів, у них потрібно розібратися.

Які основні фактори

Головним критерієм, що безпосередньо впливає на функціонування конструкцій, є технічні характеристики останніх. Мають значення також проєктні та експлуатаційні рішення, орієнтація, кут нахилу та багато інших моментів. Користувач не може отримати потужність більшу, ніж це вказано виробником у параметрах до конкретної моделі. Але якщо дотримуватися основних вимог, вийде досягти максимальної продуктивності.

Щоб сонячні панелі працювали добре й давали гарну потужність, їх потрібно правильно встановити. Зокрема, має значення кут нахилу, адже від нього залежить рівень інсоляції конструкції. Оптимальний показник вибирають окремо для кожної місцевості, щоб на модуль потрапляло якомога більше світла під час контакту з променями. Щоб визначити кут нахилу, проводять математичні розрахунки.

Для підвищення та збереження ефективності сонячні панелі потрібно постійно очищати. Наприклад, після довготривалих снігопадів наноси зчищають за допомогою м’якої щітки. Тоді, коли дощів довго немає, модулі вкриваються пилом, тому їх необхідно мити, поливаючи за шланга. Якщо на поверхні є сміття, воно теж знижує ефективність, адже виріб не приймає так багато енергії, як потрібно. Регулярного очищення потребує також інвертор.

Які ще критерії впливають на ефективність сонячної станції

Обладнання працює на максимумі за сприятливих погодних умов. У похмурний день потужність системи падає приблизно в 5 разів через знижену щільність сонячного випромінювання. У дощовий день або під час снігопадів модулі можуть взагалі не виробляти енергію, адже для цього важлива наявність сонця. Тому для регіонів із малою кількістю ясних днів краще вибирати системи з можливістю накопичення кіловат.

Серед інших факторів варто виділити наступні:

  • температура. Якщо інтенсивність освітлення висока, виробляється більше електроенергії. Більшість панелей розраховані на роботу тоді, коли температурний коефіцієнт знаходиться в діапазоні від -40°C до +80°C. Номінальну потужність будь-яка модель виробляє за +25;
  • відсутність тіні. Саме тому дуже важливо вибрати правильне місце для встановлення сонячних панелей. На поверхні не має утворюватися тінь від дерев, основної або прилеглих будівель. Ідеальною є орієнтація на південь – в такому випадку панелі працюватимуть і тоді, коли мало світла;
  • ККД сонячного модуля. Під цим показником мається на увазі коефіцієнт корисної дії, його розраховують окремо для кожної конструкції та відображають у відсотках. Визначити цей показник просто за допомогою технічних характеристик конкретної моделі;
  • тип сонячної батареї. Серед них є як просто, так і максимально ефективні. Щоб отримати якомога більше потужності, потрібно купувати кремнієві багатошарові вироби – вони бувають монокристалічними, полікристалічними, аморфними. Найвищий ККД мають моделі першого типу.

Підвищити ефективність допоможуть нескладні заходи. Так, для встановлення варто звернутися до фахівців компанії Solar-Tech, адже вони мають достатньо досвіду у виборі місця та виконанні інших робіт з облаштування сонячних станцій. Також важливим є регулярний догляд за поверхнею панелей.

Альтернативні джерела енергії здатні забезпечувати як невеликі приватні володіння, так і підприємства. Головне – правильно вибрати фотоелектричні модулі, попередньо розрахувавши їхню потужність. У цьому допоможуть досвідчені фахівці компанії Solar-Tech.