додому Головні Як не втратити близькість з дітьми: досвід військового

Як не втратити близькість з дітьми: досвід військового

623

Військовослужбовець, голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін ділиться досвідом як не втратити близькість з дітьми, перебуваючи на фронті.

Спілкування через гаджети не дає тієї близькості, що очне. А тим більше з дітьми. Останні в силу свого віку не надто сприймають спілкування онлайн. Війна загострила ці питання.

Віталій Шабунін на собі це відчув. Власними переживаннями поділився у Fb.

Коли відчув, що діти стали віддалятися, то поділився занепокоєння з дружиною. Олена Шабуніна, використовуючи американський досвід, допомогла розібратисяз ситуацією.

Ось кілька порад від Віталія:

  • “Дітям важливо знати, що тато/мама повернеться в принципі. Треба казати їм це, що ми дуже чекаємо на зустріч. Витягати в спільне планування побачень чи спортивних розваг. Розпитувати, а куди б вона хотіла піти разом.
  • Не просто говорити, а робити з дітьми інтерактив. Наприклад «рум тур» – коли ми показуємо, як і де ми живемо. Дітям важливо розуміти, що з нами відбувається. Зробити разом обід – показати нашу їжу, а вони нам свою.
  • Одним словом, втягувати дітей у наше армійське життя. Принаймні ту його частину, яку їм можна бачити.
  • А ще в мене круто зайшло з тваринками :). Див. фото з котякою в першому коменті. Діти пищали від захвату, що з татом служить кошеня-розвідник. І це я ще їм алабая нашого здоровезного не показав.
  • Ще нормально заходять короткі відео чи фото-повідомлення з, наприклад, різними жуками. Їх у нас всіх точно вистачає. 3 хв. відео з жуком-оленем і ваше пацанятко розділить з вами своє захоплення, що натягне між вами ще одну ниточку звʼязку.
  • Ну, і звичайно подарунки. Американці називають це – care package. Можемо подарувати м’яку іграшку, яку діти обійматимуть. Будь-які речі, що показуватимуть, що тато/мама хоч зараз і служать, проте ми турбуємося і дбаємо про них.

Сподіваюся, що ці поради допоможуть вам так, як допомогли мені,” – додав військовослужбовець.