Чи настане день, коли готівка в Україні зникне повністю? Прихильники нових технологій у цьому переконані, адже ми вже дивуємо світ застосунком “Дія” – держава в телефоні, що значно спрощує життя кожного українця. Та й у Тернополі уже другий рік поспіль мешканці розраховуються у транспорті виключно телефоном та картками.
Але що кажуть економісти? За словами аналітика, доктора економічних наук та професора ЗУНУ Тараса Маршалка – Україна в найближчі надцять років точно не відмовиться від кешу. Перехід на виключно безготівкові розрахунки призведе до низки проблем та принесе країні певні ризики. Подробиці у сюжеті.
Днями українців сколихнула новина про можливу заборону в нашій країні готівки. Усе почалося з пропозиції заступника голови Офіса Президента Ростислава Шурми під час конференції з відновлення України у Лондоні. У своєму зверненні він наголосив, що таким чином можна зробити в державі реальні кроки для подолання корупції.
Дискусія щодо відмови від готівки одразу набрала шаленого оберту у соцмережах. Ми також вирішили запитати підписників TV-4 у соцмережах, чому надають перевагу вони. 62 відсотки користувачів, які взяли участь у нашому опитуванні кажуть, що розраховуються лише готівкою, 38 – банківськими картами.
Тернопільський економіст Тарас Маршалок, хоч і частіше за інших, в силу своїх обов’язків, здійснює банківські операції, переконаний, готівка в державі потрібна.
До плюсів загального безготівкового розрахунку експерт відносить зручність для фінустанов, адже готівку потрібно, зокрема зберігати, охороняти, возити. Крім того, до позитивних сторін можна й віднести те, що відсутність готівки автоматично призвела б до зникнення зарплат у конвертах, з якими українська влада безуспішно бореться десятиліттями.