
"Увага! Діти на дорозі!". Лише цього року в автопригодах, які трапились в нашій області постраждало 40 дітей. Аби попередити такі випадки надалі, освітяни спільно з правоохоронцями провели для молодших школярів шостої школи-ліцею Тернополя спільний захід – навчання. Про правила дорожнього руху розповідали і в тролейбусі, який розмалювали соціальною рекламою. Він курсуватиме Тернополем за 10-м маршрутом.
Справжні міліцейські мотоцикли на цьому шкільному подвір'ї – дивина. Учням і без урочистої частини цікаво:
"- На цьому мотоциклі дуже добре. А заліз, хотів подивитися, як поліцейські їздять на цих мотоциклах".
Проте організатори дійства пішли ще далі. Про правила дорожнього руху наймолодшим школярам розказують вустами старших, вже обізнаних дітей:
" – Мене навчили ще в садочку, брат мене вчив переходити правильно дорогу, до магазину ходити."
Аби дітям краще запам'яталось, що означають дорожні знаки, як і де можна переходити дорогу, навчання проходить у віршах та танцях. Аби все було правдоподібно, Максим переодягся у справжнього міліціонера:
"- В мене міліцейські атрибути тільки галстук, жезл і фурашка.
– Де взяв?
– Тато дав".
Свої професійні речі тато позичив недарма. Шоста школа-ліцей Тернополя розташована поблизу центральної дороги міста. Тут активний рух автомобілів, а навпоти навчального закладу – продуктовий магазин. Для школярів спокуса неабияка. Тому про безпеку мають пам'ятати повсякчас:
" – Я граю Міліцейка, який повинен всіх повчати, всім розказувати правила дорожнього руху".
" – Не можна бігти на червоне світло, особливо, коли закінчується зелене. Коли світить жовте, приготуватися, а вже на зелене можна йти".
На цікаве дійство школярів зібралось чимало. Директор переконує, на навчанні це не позначилось.
Олександр Остапчук, директор школи-ліцею №6 Тернополя: "Відбувається дійство в перезмінку. В нашій школі багато дітей, тому працюємо поки в дві зміни. Молодша школа, перша зміна вже закінчилась, друга ще не розпочиналась".
Потреба у проведенні таких дійств є у всіх навчальних закладах. Школярі мандрують містом мінімум двічі на день – до школи і з неї. Батьки супроводжувати дітей можуть не завжди. Тому статистика дорожньо-транспортних пригод із дітьми невтішна.
Віктор Сак, начальник УМВС України в Тернопільській області: "Ми звернулися до дорожних служб по установці знаків там, де інтенсивність, дуже багато дітей і школи знаходяться над дорогами, щоб поклали лежачі поліцейські. Але за цей рік в нас було 33 транспортні пригоди, де постраждало вже 40 дітей".
Сьогоднішнє дійство для школярів минуло безпечно. Вони стали першими пасажирами особливого тролейбуса.
Ольга Савуляк, журналіст: "Про особливу увагу до наймолодших учасникам дорожнього руху тепер нагадуватиме цей розфарбований тролейбус. Для школярів він стане сьогодні ще й екскурсійним транспортом та лекційною аудиторією".
Тролейбус розмалювали соціальною рекламою. На малюнках – життєві ситуації. Про правила дорожнього руху розповідали і під час екскурсії у тролейбусі. Школярі залишились задоволеними. А головне – затямили основне:
"Можна переходити дорогу тільки на зелене світло. На червоне треба стояти!"