додому культура Аби тернополяни не оминали бібліотеки, їх працівники всіляко заохочують відвідувачів

Аби тернополяни не оминали бібліотеки, їх працівники всіляко заохочують відвідувачів

755

Аби тернополяни не оминали бібліотеки, їх працівники всіляко заохочують відвідувачів. Кілька міських бібліотек вже стали одночасно музеями. Проводити час в таких читальних залах значно цікавіше. Проте самі бібліотекарі йдуть назустріч і читачам менш активним. А при потребі розносять літературу по домівках. Тернополян закликають і восени читати не менш активно, ніж влітку.

Містика, фантастика, пригоди й поезія. У Тернопільській бібліотеці №4 для дорослих 44 тисячі книжок. Серед них є такі, про які вже й не згадують. Інші видання розхвачують і, якщо примірників небагато, навіть створюють черги. Популярні книги може прочитати і до сотні людей в рік.

Світлана Козелко, завідувач Тернопільської бібліотеки №4 для дорослих: "Коли книжка дуже користується попитом, ми ставимо певний термін і просимо читача, щоб він не затримував, щоб інші могли взяти. І коли інші повертають, ми також телефонуємо читачеві, щоб попередити, що книжка вже є у фонді і ми чекаємо, щоб він прийшов".

Проте серед тисяч читачів, яких тут обслуговують, знаходяться клієнти на все. У бібліотеці крім дорослої працює і юнацька кафедра для школярів, починаючи  від восьмикласників. Для них бібліотекарі на літо складають списки рекомендованої літератури. Книги передають батьками, аби діти могли взяти їх з собою в село до бабусі чи на відпочинок. Проте  школярі охочіші до інтернет-центру, ніж до читального залу. Та й читають більше впродовж навчального року, коли шкільна програма зобов'язує, кажуть у бібліотеці. Активніше читають дорослі. Для них читальну пору визначають не літні канікули, а дачний сезон. Та навіть попри це, злісних боржників бібліотекарі не мають.

Світлана Козелко, завідувач Тернопільської бібліотеки №4 для дорослих: "Немає багато боржників, тому що мій колектив активно працює. Ми просто ввічливо телефонуємо і нагадуємо, що вони затримали. Може захворіли, може додому треба принести книжку. Так ми працюємо з людьми похилого віку, з обмеженими можливостями. Тому ми йдемо на зустріч до них додому і з цим в нас немає проблем".

У бібліотеці є скринька для пропозицій читачів. Тут постійно аналізують, яких книг людям бракує, в скількох руках побували найпопулярніші видання. Йти назустріч своїм відвідувачам бібліотекарі готові і надалі. Щодня працюють над тим, щоб їх заклад був не просто сховищем книг, а центром дозвілля та відпочинку.