додому суспільство Тернопіль і польське місто Тарнув стали містами-побратимами

Тернопіль і польське місто Тарнув стали містами-побратимами

653

У День міста, 28 серпня, очільники Тернополя та Тарнува підписали угоду про братерство. Офіційна частина відбулась в Українському домі “Перемога”. Присутні назвали цю подію історичною, підписання сприятиме тіснішій співпраці між Тернополем та Тарнувом не лише у культурній сфері, міста – побратими обмінюватимуться й економічним досвідом.

Вагомою підставою для того, щоб Тернопіль і Тарнув тісно співпрацювали, є спільна історія, зізнається міський голова Тарнува Рішард Сцігала. Бо і Тернопіль і Тарнув заснував Ян Тарнавський. Окрім історії, Тернопіль і Тарнув об'єднують спільні цінності.
 
Рішард Сцігала, міський голова м. Тарнув  /Польща/: "Тернопіль і Тарнув мають спільну історію. У 16 столітті Ян Тарнавський заснував Тернопіль і він був співзасновником і Таранува. Ми маємо спільний герб і багато наших спільних цінностей. Приємно, що Тернопіль з кожним роком стає кращим містом, розвивається і ми готові підписати угоду про братерську співпрацю".

Тернопіль вже має 4 міста побратима та 9 міст-партнерів. Три роки тому Тернопіль побратався з грузинським містом Батумі.

Роберт Чхаидзе, міський голова м. Батумі /Грузія/: "За ці роки дещо вже втілили в життя, це в основному туризм, також обмін студентами. В нас діє така прогрма. Крім того йде обмін досвідом по розвитку міст, по керуванні містом, бо вся інфораструктура. Для нас цікаво як ви розвиваєтесь, як у вас розивається система для зацікавлення туристів,  в Батумі також все озивається швидкими темпами, тому таке братерство пішло на користь".

Урочистій події – підписанню угоди про братерство, передували роки, розповідає Сергій Надал. Тепер, коли міста офіційно стали побратимами, можна говорити про тісну співпрацю не лише у культурній сфері, обмінюватимуться й економічним досвідом.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Сьогодні ми обговорили ряд економічних моментів, які можемо використати для Тернополя. В них є чудовий досвід, як правильно використовувати і створювати так звану муніципальну електронну картку мешканця, яким чином в них діє система оповіщення мешканців, інформування населення по тій чи іншій події. Так само, в нас нині діє довідкова служба, а в них діє, коли будь-хто за допомогою смс-повідомлення може інформувати про події  – чи підтоплення чи пожар, чи будь-яка інша подія. Вони готові нині надати нам практичну допомогу як це втілити і ще цілий ряд інших економічних моментів".

На згадку про підписання угоди міські голови Тернополя та Тарнува обмінялись подарунками. Загалом на святування Дня міста у Тернопіль приїхало більше десяти іноземних делегацій.