додому здоров'я Спека сприяє збільшенню випадків укусів кліщів, від початку року потерпіли більше як...

Спека сприяє збільшенню випадків укусів кліщів, від початку року потерпіли більше як 500 людей

521

Аби прогулянки парком і відпочинок в лісі не перетворились на серцеві захворювання та проблеми з нервовою системою, треба «озброюватись» проти кліщів. Ці ледь помітні комахи щороку заражають різними хворобами сотні людей. Найнебезпечнішою серед них є хвороба Лайма, ускладнення від якої залишаються на все життя. З початку року на Тернопільщині за медичною допомогою через укуси кліщів звернулись п"ятсот двадцять людей, на кліщовий бореліоз (хворобу Лайма) захворіло сорок, серед них є діти.

Кліщі – активізувалися. Пік їхньої активності припадає на червень- серпнень. Та цього року ще до початку червня зафіксовано більш як двісті випадків укусів паразитів. І це лише ті випадки, у яких люди звернулися про допомогу до фахівців.

Михайло Процайло, завідувач відділення травматології Тернопільської обласної дитячої лікарні: "Температурний режим б"є всі рекорди, у нас на Тернопільщині понад 30 температура, це ненормально і кількість кліщів у цей період збільшилась, тому я застергаю батьків, якщо дитина десь поругляла на природі, в лісі, обов"язково огляньте цю дитинку. Тому що дітки зараз не мають на собі одягу, це мінімум шорти, там якась панамка, а кліщі люблять кусати дітей за ножки, залазити в складки, на лікті, в паху, за вушко, в волосся, їх не завжди видно і не завжди дитина орієнтується, що там якась чорна цяточка є".

Лікарі радять не легковажити з укусами кліщів, особливо коли це стосується дітей. Навіть, якщо вам вдалося самостійно витягти кліща, треба звернутися до інфекціоніста. Ці  паразити є носіями небезпечної хвороби Лайма. Цього року медики зареєстрували сорок випадків хвороби.

Михайло Процайло, завідувач відділення травматології Тернопільської обласної дитячої лікарні: "І якщо ви йдете до лісу чи в парк, то дитина повинна бути одіта в щільні штанішки, з щільної тканини, повинні бути черевички заправлені в халявку, косинка, сорочка на довгому рукаву, комірець повинен бути защіплений, щоб поменше було частин тіла, де кліщ міг вчепитися".

Прояви потрапляння інфекції до організму людини – ломота у тілі, підвищення температури, сонливість, навіть нудота та блювота, – перелічує лікар. Часто ці симптоми люди пов'язують із застудою чи вірусною інфекцією, у цьому й небезпека.