додому благоустрій Тернопільщина – одна із лідерів в Україні за темпами будівництва

Тернопільщина – одна із лідерів в Україні за темпами будівництва

700

Тернопільщина – одна із лідерів в Україні за темпами будівництва, кажуть в Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Тернопільській області. А жоден будинок, починаючи з січня 2012 року не будують без відповідних на це дозвільних документів. Таку дисциплінованість забудовників в Інспекції пояснюють немалими штрафами, які діють в Україні вже більше року.

Уже більше року діє нова редакція закону «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяль­ності». Відповідно до неї, розміри штрафів за правопорушення в цій сфері зросли. Такі зміни, безперечно, позитивні, кажуть в Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Тернопільській області, оскільки мінімальний розмір санкцій, передбачений попередньою редакцією закону, не стримував суб’єктів господарювання від правопорушень. Як наслідок, більшість будівель зводили неякісно, з порушенням будівельних норм.

Юрій Олійник, начальник Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Тернопільській області: "Ми пам'ятаємо в нашій маленькій області скільки було людей ошуканих, які не отримали цих своїх обіцяних метрів квадратних, на які очікували, на які тяжко працювали, заробляли за кордоном. На сьогоднішній день, починаючи від 19 січня 2012 року я можу чітко на 100 відсотків заявити, що жоден будинок в нашій області не будується без дозволу, чи дозвільних документів на початок виконання будівельних робіт. А такі роботи проводились тоді, коли штрафні санкції складали в нас 170 гривень, 850 гривень, коли їх обраховували відповідно до актів виконаних робіт і брали певні відсотки".

Це призвело до великих проблем, каже Юрій Олійник, адже багато людей на житло не можуть дочекатись до сьогодні. Із збільшенням штрафів, ця проблема зникла. Сьогодні в разі того якщо фізична особа не має дозволу чи декларації на підготовчі роботи або надала недостовірні дані в повідомленні про початок будівництва, штраф може сягати майже шести тисяч гривень. Також, згідно з новим законодавством, штрафи значно зросли і для юридичних осіб. Для підприємства, яке виконує роботи чи незаконно експлуатує об'єкт, штраф маже складати від дев'ятнадцяти тисяч до майже мільйона гривень. Разом з тим, процедура видачі дозволів змінюється до сьогодні. Зараз перед інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю стоїть завдання спростити до мінімуму процедуру видачі дозвільних документів та погоджувальні процедури. Але в цьому є як свої плюси, так і мінуси.

Юрій Олійник, начальник Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Тернопільській області: "На сьогоднішній день, в принципі, забудівник, не погоджує жодні проекти в жодних установах, окрім того, що він подає декларації про початок виконання будівельних робіт. На превеликий жаль, зловживають деякі забудівники цим, подають недостовірні дані в цих декларація їх і так дальше. А ми на стадії видачі дозвільних документів не маємо можливості проконтролювати наскільки відповідає проектна документація вимогам містобудівного законодавства, наскільки вона відповідає державним будівельним нормам і так дальше".