Хоча ця хвороба для нашої місцевості не характерна, проте це зовсім не означає, що нею неможливо заразитись. Від початку року в Україні були зареєстровані поодинокі спалахи малярії, зокрема у сусідній Львівській області. Привозять цю хворобу з тропічних країн, де є малярія. А от тернополянам потрібно остерігатись і малярійних комарів, які розмножуються на місцевих водоймах, кажуть у міській санепідстанції.
Останній випадок захворювання людини на малярію був зареєстрований на Тернопільщині у 1989 році, кажуть у Тернопільській міській санепідстанції, і попереджають: загроза цієї хвороби є завжди.
Богдана Козяр, завідувач епідвідділу Тернопільської міської санітарно-епідеміологічної станції: "На території міста є комарі, які переносять триденну малярію і також є міграція людей, які відбувають чи приїжджають з тих країн, які є епідемічно неблагополучні по малярії. Ми маємо масово студентів, це є Південно-Східна Азія, де є малярія".
До заходів профілактики місцевої малярії епідеміологи ставляться досить серйозно. Зокрема, у нашому місті щомісяця обробляють водойми спеціальним розчином, який вбиває личинки комарів. А студенти, які приїжджають у Тернопіль з, так званих, неблагополучних країн, проходять обов'язкові медогляди та щеплення. Легше запобігти хворобі, ніж потім боротись з її наслідками, каже Богдана Козяр.
Богдана Козяр, завідувач епідвідділу Тернопільської міської санітарно-епідеміологічної станції: "Воно проявляється високою температурою, ознобом, недомаганням, головними болями, температура до 40-41 градуса. Такий стан людини може тривати, наприклад, кілька годин, а потім різко температура падає і такі проливні поти, людина себе дуже почуває слабо. Якщо це триденна малярія, то такі приступи відбуваються кожен третій день. Це людину ослаблює, виникає анемія, поражаються інші органи, якщо нічого не робити це може привести до смерті".
Малярія завжди була і є однією з найнебезпечніших хвороб. А згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щороку нею заражається до 500 мільйонів людей у світі. 90% випадків цієї хвороби реєструють у Африці, із решти країн 70% випадків припадає на Індію, Бразилію, Шрі-Ланку, В'єтнам, Колумбію та Соломонові острови. Тому медики нагадують усім, хто бажає подорожувати у ці країни, обов'язково зробити щеплення.