Спека після прохолоди знову жене людей до води. На Тернопільщині водний відпочинок лише за минулі вихідні забрав 2 життя. Обидва потопельники – чоловіки. Рятувальники вкотре нагадують про ціну дотримання правил безпечної поведінки поблизу водойм та під час купання.
Василь Козак, начальник рятувально-водолазної служби Тернопільської області: "26 числа зі сторони вулиці Білецької на Тернопільському ставі близько 22.40 потонув чоловік 72-го року народження. А 28 липня в Гусятинському районі в селі Кокошинці 62-го року народження мужчина потонув також".
Про чергові трагічні випадки рятувальники щоразу розказують не заради цікавості, а як пересторогу для інших. Одні і ті причини, які щодня у всіх на слуху, забирають все нові життя. У 75-ти відсотках випадків трагедії стаються через алкоголь. Та й рятувати людину, яка тоне, далеко не завжди є кому. Зі всіх пляжів Тернопільщини паспортизований лише один – біля Тернопільського ставу. А ставків і озер в області – близько тисячі. Охопити їх 7 водолазних підрозділів не можуть. Та й ті рятувальники, які нині працюють, роблять це швидше на ентузіазмі. Бо ж грошей додому приносять небагато, каже їх керівник. А борги по зарплатні тягнуться ще з минулого року – 30% за листопад і жодної гривні за грудень.
Василь Козак, начальник рятувально-водолазної служби Тернопільської області: "Але якби відбулася сесія обласної ради, нам райони виділилина заходи рятування додатково 103 тисячі. І якби нам їх дали, ми могли би погасити заборгованість за 1 місяць за минулий рік. А в тому році ми заборгованості не маємо, але самі знаєте, як зарплата в працівників РВС. Ви дружина, якби людина принесла 500 гривень, що це для сімейного бюджету".
І навіть попри це рятувальники працюють совісно, запевняє Василь Козак. Цьогоріч вже врятували 19 людей. Проте втрати більші – з початку року в області вже потонуло 24 людини, 2 з них – діти.