додому Новини Імплант чи коронка: як визначитися з вибором

Імплант чи коронка: як визначитися з вибором

1540

Втрата зубів – це проблема краси. На додаток до непоказного зовнішнього вигляду, відбувається порушення дикції та дисфункція зубощелепної системи, здатна призвести до проблем із ШКТ. Щоб запобігти серйозним проблемам у роботі організму, важливо вчасно заповнювати втрати. Сучасна стоматологія пропонує одразу два варіанти зробити це: імплант або коронка. На увагу заслуговують обидва.

Що таке зубний імплант

Імплантат є металевою конструкцією, що призначається для штучної заміни кореня. Його можна встановити як на нижній, так і верхній щелепі. При порівнянні, що краще – коронка або імплант, останній вважається сучаснішим, надійнішим та комфортнішим. Це означає, що вона з більшою успішністю здатна відновити порушену цілісність зубного ряду.

За допомогою імплантату можна за одне відвідування відновити будь-який зуб – від кусального до жувального. Якщо чітко виконувати всі розпорядження стоматолога, штифт вросте в щелепну кістку протягом місяця. Після цього він повністю зафіксується та зможе приймати повноцінне навантаження.

Показання до проведення імплантації

Щоб вирішити, що обрати остаточно – імплант чи коронку – варто розглянути обидва варіанти. Основне показання у випадку з імплантатом – сильна руйнація або повна відсутність одного або декількох зубів. Якщо втрачений зуб не відновлювати, з часом зубний ряд зміщується, а кісткова тканина у місці зазору атрофується.

Якщо втрачених зубів одразу кілька, пацієнт не може нормально жувати їжу. В результаті є ризик «заробити» гастрит, виразку та інші проблеми зі шлунком. Крім іншого, імплантати допускається встановлювати також, якщо ротову порожнину абсолютно вільна від зубів. Вживлюється всього по чотири штифти на щелепу. І ними фіксуються протези.

Переваги

Серед плюсів можна виділити:

  • вічну гарантію на імплантат від виробника;
  • попередження атрофії щелепи у місці віддаленого зуба;
  • простий догляд за конструкцією;
  • стійкість титанового штифта до навантажень.

Недоліки

Але є деякі мінуси. Наприклад:

  • проведення хірургічного втручання для встановлення штучного коріння;
  • протипоказання до проведення операції;
  • у разі порушення лікарських приписів є ризик виникнення ускладнень;
  • термін повноцінної реабілітації може тривати кілька місяців.

Що таке зубна коронка

Коронка – це порожня оболонка, яка по суті закріплюється на пошкодженому зубі та сусідніх. Це протез незнімного типу, завдання якого – захистити неруйновану частину зуба. Коронки виготовляють майстри в індивідуальному порядку на спеціалізованому лабораторному устаткуванні. Способи кріплення можуть бути різні та вибираються лікарем, залежно від клінічного випадку.

Показання до встановлення коронки

Ключове показання в даному випадку – втрата понад половина верхньої оболонки зуба. Решта одиниці, захищена покриттям, при рекомендованому догляді здатна без проблем прослужити все життя.

Нерідко стоматологи встановлюють коронки на жувальні зуби з великими пломбами. Справа в тому, що пломба закриває порожнечу в зубі, але нездатна захистити сам зуб. При навантаженні він ризикує зруйнуватися, а це пряме свідчення для імплантації, коронка тут вже не врятує.

Якщо проводилося повторне ендодонтичне лікування, лікарі також рекомендують встановлення коронок. У процесі лікування стінки зуба зношуються, а коронка здатна суттєво продовжити термін його роботи.

Переваги

Виділяються:

  • нижча вартість, порівняно з імплантом;
  • не має протипоказань;
  • для відновлення зуба немає потреби у проведенні операції;
  • установка за два відвідування з перервою у пару тижнів.

Недоліки

Виділяють:

  • великий ризик розвитку запалень під коронкою;
  • в залежності від клінічного випадку, може виникнути необхідність попереднього лікування зубного коріння;
  • середній термін використання – 10 років;
  • зміцнення штифтом при суттєвому руйнуванні одиниці.

Що також важливо врахувати перед вибором

Що краще коронка чи титановий імплант – рішення краще залишити фахівцю. Підібрати варіант лікування у повній відповідності до клінічного випадку зможе лише стоматолог після проведення огляду та консультації. Вибір імпланту або коронки залежить від результатів діагностики та анамнезу пацієнта. Щоб чітко визначитися, не потрібно робити самостійні припущення. Правильним вибором стане прийом у лікаря та професійна консультація. У той же час, якщо буде можливість вибору між цими двома пунктами, стоматолог прислухається до вибору пацієнта, ґрунтуючись на його думці та фінансовому становищі. Так, наприклад, коронки дешевші, тому що їх не потрібно вживлювати у щелепу.