додому спорт Всесвітній день шахів відзначили у Тернополі турніром

Всесвітній день шахів відзначили у Тернополі турніром

1073

Організувала турнір Тернопільська обласна шахова федерація. Цьогоріч свято зустріли з чималими досягненнями. Є перемоги у всеукраїнських турнірах, присвоєно майстрів спорту, а вже незадовго семирічна тернополянка змагатиметься у Чемпіонаті Європи.

У Тернопільському шаховому клубі всесвітнє свято відзначили турніром. Замагалися зі швидких шахів і діти, і дорослі. Перше місце серед дітей здобув Олександр Ященко. Хлопець розповідає, перемога далась легко. Сашка грати у шахи навчив тато, але хлопець вже виграє партії у свого першого вчителя. І хоча Олександру лише 7 років, він уже з гордістю тримає в руках кубок за перше місце.

Олександр Ященко, зайняв I місце в Літньому кубку Тернопільської обласної шахової федерації з швидких шахів: "Мені подобається ця гра, бо тут треба думати".

Шахи, як гра що сприяє розвитку, концентрації уваги, вмінню логічно мислити, долати труднощі та планувати власні дії, підуть на користь дітям, вважають фахівці. Та й діти, які, здавалося б, не можуть всидіти на місці ні хвилини, із задоволенням приходять пограти у шахи.

Стефан Дуліковський, зайняв III місце в Літньому кубку Тернопільської обласної шахової федерації з швидких шахів: "Мені подобається, я не зню як це пояснити. Мені подобається".

У шаховому клубі є ким гордитися. Ліда Романюк перемогла у великому турнірі в Миколаєві "Шахова надія України", Софія Ковалик переможниця Чемпіонату України серед дівчаток до 12 років у бліці. А ще зараз тернополянка Олеся Гап'юк готується до Чемпіонату Європи з шахів, який відбудеться у жовтні в Чорногорії. Дівчині сім років, а свою першу партія Олеся зіграла, коли їй було п'ять. Дівчинка каже, шахи улюблена гра, але також Олеся любить плавати і грати у хованки. Зараз юна шахістка активно готується до чемпіонату і сподівається перемогти.

Олеся Гап'юк, змагатиметься на Чемпіонаті Європи з шахів: "Граю партії з комп'ютером і рішаю задачки".

Успіх дитини у шахах залежить, насамперед, від її бажання, наголошує Ігор Подольський. Решта – робота батьків і тренерів. Необхідні шахове середовище, турніри, а також підтримка і розуміння батьків.

Ігор Подольський, віце-президент Тернопільської обласної шахової федерації: "Наші дівчатка конкурують, наприклад, з Києвом,  Харковом, Донецьком, Дніпропетровськом, Одесою, Кримом. Це шахові "мекки", а ми поки що піднімаємося, хочемо створити всі умови для того, щоб  у Тернополі з'явилися нові Василі Іванчуки і прославили наш край".

Умов, аби шахи розвивалися у нас в області, майже немає, наголошує Ігор Подольський. На Тернопільщині є 3-4 тренери з шахів, які отримують зарплату від держави. Решта – праця ентузіастів. Ще одна проблема це те, що педагогічні вузи не готують спеціалістів з шахів. А за законами навчати цій грі не може людина без відповідної освіти. Та, попри усі проблеми, шахам на Тернопільщині – бути.

Ігор Подольський, віце-президент Тернопільської обласної шахової федерації: "Ви приходьте. Якщо ви приходите і приводите свою дитину, то ми постараємося зробити все для того, щоб підібрати зручний час для вас, для вашої дитини. Тут працює кілька тренерів і працює практично на добровільних началах. Відділення шахів, яке було у третій дитячій спортивній школі закрите. У першій спортивній школі пробують відкрити, але там є ряд причин".

Наймолодшому учаснику клубу шахів ще немає 8 років, а найстаршому  – 83-й рік. Тож двері шахового клубу відкриті для усіх охочих не залежно від віку і статі.