
Перший в Україні обласний тематичний музей податкової служби урочисто відкрили у приміщенні Головного управління Міндоходів у Тернопільській області. Відтепер про історію виникнення та розвитку податків із найдавніших часів до сьогодні, про формування податкової системи в Україні і на Тернопільщині зокрема можуть дізнатися майбутні фахівці.
Основні принципи оподаткування сформувалися ще за стародавніх часів. Податки для платника — ознака не рабства, а волі. Так стверджував у своїй праці "Дослідження про природу і причину багатства народів" видатний шотландський економіст і вчений XVIII ст. Адам Сміт. Йому належить спроба створити першу наукову теорію оподаткування. у XVIII ст. Європа вже могла пишатися раціональною системою справляння податків. Особливу роль відігравав акциз. У ХІХ столітті головним об'єктом оподаткування став оборот – перехід цінностей від одного суб'єкта до іншого. ХХ століття світової історії оподаткування ознаменувався народженням ПДВ.
Обчислювальні прилади минулого, службова форма податківців, грошові знаки (царської Росії, Речі Посполитої, Австро-Угорщини, Української Народної республіки, облігації Радянського Союзу, Бофони УПА і купони Незалежної України). У експозиції також документи та фотографії, роботи переможців конкурсу «Податки очима дітей», книга – пам'ятний реєстр ветеранів податкової служби області. Усе це необхідно було зібрати разом, каже ініціатор створення музею, перший керівник податкової служби області часів Незалежної України Богдан Кельнер.
Про свою роботу і роботу колег, а також загалом усієї служби, якій віддав більше ніж півстоліття, цей енергійний чоловік готовий розповідати годинами і з подробицями. Каже – усе заради пам'яті.
Богдан Кельнер, голова місцевого осередку ВГО"Асоціація ветеранів податкової служби": "Виникла така потреба, щоб це зафіксувати, щоб це було в пам'яті як наука для майбутній і наука для тих, щоб вшанувати, які працювали, які створювали податкову службу. І отой віршик, що я сам придумав: В роботі їм усе було до снаги, колег і вчителів в світлинах цих знайдуть, достойних пам'яті й поваги тих, що на зміну їм прийдуть".
Сьогоднішнє керівництво Головного управління Міндоходів в Тернопільській області ідею створення музею теж заради пам'яті підтримало одразу.
Олександр Вітрук, начальник Головного управління Міндоходів в Тернопільській обл: "Я особисто і колектив, який над цим працював, ми віднеслися з душею, з розумінням того, що ми повинні пам'ятати нашу історію. Без минулого нема майбутнього".
Відтепер у музеї планують проводити екскурсії доля учнів і студентів.