додому здоров'я 245 випадків укусів кліщів зареєстрували фахівці цього року

245 випадків укусів кліщів зареєстрували фахівці цього року

669

Аби прогулянки парком і відпочинок в лісі не перетворились на серцеві захворювання та проблеми з нервовою системою, треба «озброюватись» проти кліщів. Ці ледь помітні комахи щороку заражають різними хворобами сотні людей. Найнебезпечнішою серед них є хвороба Лайма, ускладнення від якої залишаються на все життя. Цього року на Тернопільщині зареєстрували 245 випадків укусів кліщів, 4 з них закінчилися зараженням небезпечною хворобою Лайма.

Кліщі – активізувалися. Пік їхньої активності припадає на червень і вересень. Та цього року ще до початку червня зафіксовано більш як 200 випадків укусів паразитів. І це лише ті випадки, у яких люди звернулися про допомогу до фахівців.

– Враховуючи інкубаційний період, який триває від одного до 53 -ох днів,  це приблизно 2-3 тижні, то звертання людей з приводу клініки симптоматики хвороби Лайма буде набагато більше. Ще хочу зауважити, що є два піки – червень, якраз зараз самий пік для Тернопільської області, і другий – вересень – жовтень місяць, – розказує лікар-епідеміолог відділу соціально-гігієнічного моніторингу Головного управління Держсанепідслужби у Тернопільській області Олена Авсюкевич.

Лікарі радять не легковажити з укусами кліщів. Навіть, якщо вам вдалося самостійно витягти кліща, треба звернутися до інфекціоніста. Ці  паразити є носіями небезпечної хвороби Лайма. Цього року медики зареєстрували 4 випадки хвороби.

– Якщо кліща ми можемо помітити на собі, коли він присмоктався, то хочу сказати, що смокчуть кров всі личинкові стадії кліща. І ці личинкові стадії вони абсолютно не помітні для ока. Його можна не помітити, але збудника отримати через кровосмоктання. Тому, якщо збираєтесь до лісу треба одягати бажано білий одяг, на якому буде помітно цього кліща, одяг з довгими рукавами, штани заправляти в шкарпети, має бути головний убір, – каже Олена Авсюкевич.

Прояви потрапляння інфекції до організму людини – ломота у тілі, підвищення температури, сонливість, навіть нудота та блювота, – перелічує інфекціоніст. Часто ці симптоми люди пов'язують із застудою чи вірусною інфекцією, у цьому й небезпека. Після того, як минулого року від інфекції після укусу кліща у Києві помер хлопчик, українських вихователів дитсадків зобов'язали оглядати дітей після прогулянки, аби малеча не стала жертвою кліща. Крім того, з початком сезону відпочинку на територіях дитячих таборів, санаторіїв будуть організовано знищувати кліщів спеціальними засобами.