Освіта і професія – вибір відповідальний. Його син пані Оксани зробив вже у 8-му класі.
Оксана Сава, мама учня, який закінчив 8 клас ЗОШ №15 Тернополя: "Він прийшов додому і заявив: "Мамо, в нас з школи роблять медичний ліцей. Я хочу бути медиком. Я піду в ліцейний клас".
Вже з 1 вересня таку можливість матимуть усі, хто переходить у десяті класи. Адже сорокарічну 15-ту школу Тернополя реорганізують у навчально-виховний комплекс "Школа-медичний ліцей". Відповідно, крім універсальних, у навчальному закладі будуть і ліцейні 10-ті і 11-ті класи. Набір у них освітяни оголошують вже тепер. На вступників чекає диктант з української мови та тести з хімії і біології.
Тетяна Солтис, директор ЗОШ №15 Тернополя: "Діти зараз якраз закінчують 9 класи, отримують документи про освіту і 14 червня ми чекаємо на них о 10 годині в нашій школі для першого етапу таких випробовувань. А другий тур буде 15 серпня, можуть ще деякі діти виявити бажання впродовж літа навчатись в цьому класі. Вони будуть мати можливість це зробити 15 серпня".
Це стосується не лише учнів 15 школи. Поступити у школу-медичний ліцей може кожен. І не обов'язково тернополянин. Аби тільки бажання та знання були.
Лілія Валігура, мама учениці, яка закінчила 9 клас ЗОШ №15 Тернополя: "Моя донька в цьому році закінчує 9 клас. І з 1 вересня я маю надію, що вона потрапить у ліцейний клас… Вона давно цікавилася медичними науками, добре знає біологію, цікавиться хімією".
Леся Бусько, мама учня ЗОШ №15 Тернополя: "Має бажання, давно визначився, ким хоче бути. Мріє бути лікарем. Вже готується, мріє попасти в ліцейний клас".
Ліцейні класи – альтернатива репетиторству, кажуть вчителі. Додаткові заняття з природничо-математичних наук, їх поглиблене вивчення і навіть нові навчальні предмети.
Тетяна Солтис, директор ЗОШ №15 Тернополя: "Будуть вивчати 5 годин біології, 4 хімії, 2 фізики, будуть предмети, які спецкурсом читатимуться викладачами медичного університету".
Та й наочності не бракуватиме. Спочатку допомогу пропонує Тернопільський державний медичний університет імені Івана Горбачевського, згодом модернізують шкільні лабораторії. Для учнів 8-9-х класів запровадять допрофільне навчання.