додому благоустрій Форум начальників управлінь транспорту шести обласних центрів Західної України відбувся у Тернополі

Форум начальників управлінь транспорту шести обласних центрів Західної України відбувся у Тернополі

761

Як організувати роботу громадського транспорту у містах, аби всім  – і пасажирам, і перевізникам – було зручно, безпечно і недорого. Про це радилися на форумі у Тернополі начальники  управлінь транспорту шести обласних центрів Західної України. Підсумок роботи форуму – пропозиції до проекту закону України "Про автомобільний транспорт".

Мережа громадського транспорту у Тернополі нині оптимальна, вважає очільник міста, та покращенню меж нема. Обладнаний системою GPS транспорт вже зараз он-лайн може контролювати міська влада, невдовзі це зможуть робити і тернополяни.  

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Щоб кожен тернополянин міг зайти в інтернет і побачити, де зараз перебуває маршрутка чи тролейбус, який йому потрібен. Наступним кроком є впровадження автоматичного оголошення зупинок в громадському транспорті, які вже практично в нас зевершені. Наступним етапом буде впровадження системи електронної оплати за проїзд, введення електронних карточок і соціальної картки тернополянина".  

Такі нововведення – це швидше всупереч, як завдяки. Жодне з міст, каже Сергій Надал, у розв'язанні транспортних проблем не відчуває серйозної підтримки Уряду і само шукає шлях виходу із проблем. До прикладу, перевезення пільгових пасажирів у Тернополі державними грішми забезпечено лише на 47% від потреби, та й то на папері, каже Ігор Мединський: за субвенціями з держбюджету Тернополю боргують за березень, квітень і травень.

Ігор Мединський, начальник управління транспорту і зв'язку Тернопільської міськради: "Оці речі системного недофінансування, творення законордавства, яке суперечить стаття статті, воно не дає сьогодні забезпечувати якість, воно не дає сьогодні можливості забезпечувати розвиток, воно ще трошки – і потягне безпеку перевезень".   

Аби міський транспорт міг добре функціонувати і надалі, начальники управлінь транспорту міськрад шести обласних центрів України зібрались, щоб внести свої пропозиції до проекту закону "Про автомобільний транспорт". Зібрались саме із Західної України, бо проблеми дуже спільні.

Віталій Мазур, доцент кафедри системи автоматизованого проектування Національного університету "Львівська політехніка": "Ті міста не є дуже великими. По-друге, вони є в значній мірі старовинними, в них є проблеми центральної частини міста. І переновити, скажем, досвід таких великих мегаполісів типу Донецька, Луганська і так дальше, зокрема, це стосується питання великих автобусів. Ви розумієте, люди, які живуть в Києві, і які живуть в Донецьку, вони собі не уявляють отих "Еталонів", "Богданів", але коли ми великі автобуси починаєм пускати на маленькі вулиці наших міст, – це "слон в посудной лавке". 

Висловлені у Тернополі на форумі пропозиції подадуть до Києва. Учасники зібрання дуже сподіваються, що до запропонованого фахівцями у Верховній раді прислухаються.

Віталій Миронюк, начальник управління транспорту Рівненської міськради: "Закони пишуть люди, які дуже далеко від транспорту – вони не користуються транспортом загального користування, тому і від проблем, які є сьогодні. Я надіюсь, що те, що сьогодні буде проговорено, буде проговорено, об'єднано і направлено в Київ, буде мати певні результати. Надіюсь".