З 1 вересня в усіх школах України з 5 класу діти вивчатимуть дві іноземні мови. Таке рішення прийняло Міністерство освіти і науки. Вже з 1 вересня цього року у програмі п'ятикласників звичайних загальноосвітніх шкіл щотижня буде три уроки першої іноземної мови та два уроки другої іноземної.
Христина Деркач – учениця 11 класу п'ятої школи Тернополя. Дівчина досягла неабияких успіхів у вивченні другої іноземної мови, німецької. Христина постійно бере участь в олімпіадах. Вона переконана, пов'яже своє життя саме з німецькою мовою. Христина, як і інші учні школи, з першого класу вивчала англійську мову, і лише з п'ятого почала вчити німецьку.
Христина Деркач, учениця 11-А класу Тернопільської школи №5 з поглибленим вивченням іноземних мов: "Я пам'ятаю, що коли у п'ятому класі я почала вивчати німецьку мову, то мені було трошки важко вивчати і англійську, німецьку, але згодом це навпаки мені давало якийсь поштовх вивчати все більше і більше цих мов. "Скільки мов тиз наєш, стільки разів ти людина." Тому я вважаю, що це дає дуже позитивний результат".
Тернопільська школа №5 – з поглибеним вивченням іноземних мов. З 1996 року тут з першого класу вивчають англійську мову, а з п'ятого другу іноземну: німецьку, французьку, польську і на початках ще вивчали російську. Дітям з 5 класу освоювати ще й другу іноземну мову не складно, вважає вчитель німецької Ольга Мариніна. Уроки побудовані так, аби діти вивчали мови порівнюючи. Зміни з новим наказом Міністерства освіти про другу іноземну мову торнуться і шкіл спеціалізованих. З 1 вересня у п'ятій школі Тернополя польську викладати не зможуть, навіть попри те, що цього хочуть батьки учнів.
Ольга Мариніна, заступник директора з навчально-виховної роботи Тернопільської школи №5 з поглибленим вивченням іноземних мов: "В якості другої іноземної мови, так зазначено в наказі, можна вивчати будь-яку іноземну мову, в тому числі російську чи будь-яку мову національних меншин. На жаль, як нам пояснили в обласному інституті післядипломної освіти, в нашій школі ми не маємо права вводити другу іноземну мову польську тому, що статус цієї мови – мова національних меншин".
З 1 вересня п'ятикласники першими спробують як це вивчати одразу дві іноземні мови. Зміни у новому навчальному році не торкнуться 6, 7, 8, 9, 10 та 11 класів. Нововведенення запроваджуватимуть поступово. Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки п'ятикласники у загальноосвітніх школах тричі на тиждень вивчатимуть першу іноземну мову і двічі другу іноземну. Відповідно у спеціалізованих школах кількість годин основної іноземної не зміниться, а от другої іноземної стане менше.
Ольга Мариніна, заступник директора з навчально-виховної роботи Тернопільської школи №5 з поглибленим вивченням іноземних мов: "З наступного навчального року, на жаль, у нашій школі ми будемо спостерігати регрес стосовно вивчення, бо кількість годин пропонують лише дві на тиждень на противагу того, що ми зараз маємо три години на тиждень. Прирівнювати загальноосвітні школи із школами спеціалізованими, де поглиблено вивчаються іноземні мови я думаю, що не варто. Раз наша школа вже має такий статус, то я думаю, що другу іноземну мову треба вивчати тричі на тиждень".
Поряд із введенням у школах другої іноземної, у наступному навчальному році в Україні продовжать реалізовувати також державний стандарт початкової освіти.
Ольга Похиляк, начальник управління освіти Тернопільської міськради: "Вже в цьому навчальному році згідно держстандарту початкової освіти ми ввели іноземну мову з першого класу, а з цього навчального року з другого класу вводиться вивчення інформатики. І, відповідно, вже у наступні роки вже 6, 7, 8 класи будуть мати можливість вивчати іноземні мови. Хочу наголосити, що загальна кількість годин збільшуватися не буде. Буде та сама кількість годин і я думаю, що діти не будуть перевантажені".