Через місяць в Україні розпочнеться зовнішнє незалежне оцінювання. 3 червня абітурієнти складатимуть тестування з хімії, а вже 5-6 червня обов'язковий тест – з української мови і літератури. Зараз організатори акивно готуються до проведення ЗНО. Розпочали надсилати запрошення учасникам тестування.
Випускники зараз активно готуються до зовнішнього незалежного оцінювання. Хтось прогалини у знаннях за 11 років навчання надолужує самотужки, а хтось з допомогою репетиторів. Так чи інакше 11-класники переконують, ЗНО справа серйозна і тут не до жартів.
Анастасія, учениця 11-А класу Тернопільської школи №5 з поглибленим вивченням іноземних мов: "Я думаю, що це все пройде нормально і саме ЗНО, і сама здача. Ми розуміємо, що це відповідальний крок і як би всі не жартували, але всеодно всі готуються, всі чекають з нетерпінням. Я увесь рік ходила до репетиторів і сама стараюся, щоб і предмети в школі підганяти оцінки, і щоб атестат був відповідний, і щоб ЗНО здати гарно і сподіваюся, що так і буде".
Андрій, 11-А класу Тернопільської школи №5 з поглибленим вивченням іноземних мов: "Я збираюся поступати в медичний і тому такі уроки, як хімія і біологія, потребують більш глибоких знань, тому я був змушений взяти репетиторів, бо до 11 класу я не вважав ці уроки для себе важливими. А зараз підганяю свої знання. А українську мову у нашій школі викладають добре, тому я не вважаю, що з цього потрібен репетитор, бо мої знання є досить нормальними".
На випускників чекає нелегкий вибір. Бо обирають одинадцятикласники не лише майбутню спеціальність, а й вищий навчальний заклад: в межах міста, країни чи і закордоном.
Діана, учениця 11-А класу Тернопільської школи №5 з поглибленим вивченням іноземних мов: "Всі надзвичайно готуються, бо всі усвідомлюють, що результати ЗНО, а також екзаменів – це ключ до майбутнього. Кожен у нашому класі розуміє і готується по свому. Наприклад, я хочу вступати у Варшавський виш, тому більше надаю перевагу таким предметам, як англійська мова, бо я хочу навчатися на англомовному факультеті, а ще польській мові і вивченню гуманітарних наук".
Вже з початку травня учасники тестування отримають запрошення. Це важлиий документ, який стане перепусткою у пункт зовнішнього незалежного оцінювання. У запрошенні вказані час і місце проведення тестування.
Юрій Шайнюк, заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти: "Якщо з тих чи інших поважних причин такі запрошення не отримають абітурієнти, то вони можуть зайти за своїм сертифікатом номером та пін-кодом на персональну сторінку. Там розміщене запрошення і абітурієнт може його роздрукувати і воно дає підставу взяти участь у тестуванні".