додому політика Засідання 31-ї сесії Тернопільської міської ради супроводжувалось кількома пікетами

Засідання 31-ї сесії Тернопільської міської ради супроводжувалось кількома пікетами

794

Сьогодні засідання 31-ї сесії Тернопільської міської ради супроводжувалось кількома пікетами. Представники гаражного кооперативу "Аляска Авто", мешканці вулиць Пилипа Орлика, Липова, Острозького прийшли під стіни міської ради кожен зі своїми вимогами. Ініціативну групу пікетуючих згодом запросили до сесійної зали. Тим часом під час засідання 31-ї сесії міської ради серед іншого депутати вирішили заборонити адміністраціям тернопільських шкіл замовляти їжу, яка містить синтетичні барвники, ароматизатори, підсолоджувачі та консерванти, також дозволити взяти 1,5 мільйона гривень кредиту для ремонту тролейбусного парку.

 

Окрім цього – затвердили стратегію розвитку Тернополя до 2025 року та внесли зміни в міський бюджет. Звертались тернопільські депутати і до Президента, Прем'єр-міністра та Верховної ради України, вимоги дві – звільнити від тюремного ув'язнення Юлію Тимошенко та відновити оплату видатків міського бюджету органами Державної казначейської служби.

Кілька пікетів під стінами міської ради одночасно. Представники гаражного кооперативу "Аляска авто" зі своїми вимогами:

Ігор Янкович, представник гаражного кооперативу  "Аляска авто": "Перша, щоб наше питання поставили на сесію Тернопільської міської ради, друга вимога, щоб скасували рішення прпо виготовлення документів такій сумнівній фірмі як "Тернопільбудінвестзамовник", і дали добро, бо ми створили свій кооператив і щоб цей кооператив виготовляв дані документи".

Проти знищення зелених зон та хаотичних забудов в місті протестували мешканці вулиць Пилипа Орлика, Липової, Острозького. Символічно люди принесли з собою землю і роздавали її депутатам, які збирались на засідання сесії.

Андрій Любецький, громадський діяч: "Є по вулиці Пилипа Орлика проблема, де на території церкви будуть будувати дев'ятиповерховий будинок жилий, хоча це є протизаконно, є проблема по вулиці Липовій, де на території садочку будуть будувати будинок, крім того в Тернополі є багато проблем, і кожен прийшов сюди зі своєю проблемою, тому ми тут. Крім того забудовують наші парки, хочуть будувати міні-гес, і ми тут для того, щоб це зупинити".

Ініціативну групу від пікетуючих запросили до сесійної зали. З питаннь гаражного кооперативу працює відповідна комісія, розповідає заступник мера Володимир Камінський і зачитує рішення СБУ, згідно з яким в діях членів гаражного кооперативу “Аляска Авто” є порушення чинного законодавства.

Володимир Камінський, заступник міського голови Тернополя: "Комісія одноголосно прийняла рішення не приймати жодних рішень допоки не буде висновків правоохоронних органів на звернення міської ради. Наразі надійшов лист від СБУ – проведеними пошуковими заходами встановлено, що збір коштів з користувачів гаражів проводився представниками кооперативу "Аляска-Авто". Враховуючи те, що в діях представників "Аляска-Авто" вбачаються ознаки злочинів, передбачені статею  190 Кримінального кодексу, матеріали для перевірки направлені в органи МВС України, 190 – це є шахрайство".

Поки працюватиме відповідна комісія, люди без перешкод можуть користуватись гаражами, каже міський голова. Що стосується забудов у місті, Сергій Надал запропонував відновити громадські слухання.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Я думаю, що ми сьогодні дамо протокольне доручення нашій юридичній службі розглянути можливість внесення на наступне засідання міської ради прийняття рішення щодо відновлення громадських слухань по тому чи іншому будівництві у місті Тернополі".

Тим часом порядок денний, у якому більше 120 питань, затвердили і перейшли до прийняття рішень. Серед іншого депутати заборонили адміністраціям тернопільських шкіл замовляти їжу, яка містить синтетичні барвники, ароматизатори, підсолоджувачі та консерванти, також дозволити взяти півтора мільйона гривень кредиту для ремонту тролейбусного парку. Окрім цього –  затвердили стратегію розвитку Тернополя до 2025 року та внесли зміни в міський бюджет. Звертались тернопільські депутати і до Президента, Прем'єр-міністра та Верховної ради України. Вимоги дві – звільнити від тюремного ув'язнення Юлію Тимошенко та відновити оплату видатків міського бюджету органами Державної казначейської служби.

Починаючи з липня 2012 року оплата платіжних доручень казначейством майже не проводиться, сьогодні сума неоплати – 5,5 мільйонів гривень. Також депутати Тернопільської міської ради не дозволили створити в Тернополі на базі 15-ї школи медичний ліцей. Для прийняття цього рішення не вистачило двох голосів, тому питання перенесли на натупне засідання сесії. По обіді в основному земельні питання. Одне з резонансних – затвердження проекту землеустрою під будівництво закладу торгівлі та громадського харчування за адресою Майдан Перемоги. За це рішення проголосували 33 депутатів.