Пенсії та грошову допомогу пенсіонери Тернопільщини цьогоріч отримують вчасно та в повному обсязі. Так підсумували роботу у першому кварталі в головному управлінні Пенсійного фонду України в області. Кажуть, все більше людей виявляє бажання отримувати гроші не через поштові установи, а в на банківські рахунки. І цим економлять чимало бюджетних коштів.
1 квітня минулого року середній розмір пенсії на Тернопільщині становив трохи більше 1030 гривень. За рік ця сума зросла на майже дві сотні. Аби виплатити пенсії усім пенсіонерам області, а їх більше 300 тисяч, лише у першому кварталі року знадобилось більше мільярда гривень.
– Протягом звітного періоду забезпечено своєчасну і в повному обсязі виплату пенсій та грошової допомоги 306891 пенсіонеру. 81% осіб одержують пенсії за віком, 11% по інвалідності, 4,6 по втраті годувальника, 1,7 за вислугу років і 1% – це соціальні пенсії, – перший заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області.
Пенсії та грошові допомоги можна отримувати поштою та в банківських установах. Вкладними рахунками в банках нині користується вже третина пенсіонерів, переважно міських. Це дозволяє економити бюджетні гроші. Щомісяця – майже мільйон. Власними грішми область забезпечена на 40% від потреби.
Бюджет Пенсійного фонду – це в основному надходження від фонду оплати праці. Проте кількість працюючих зменшується. Платників єдиного внеску цьогоріч поменшало на 12 тисяч. Нині Пенсійному фонду боргують 67 мільйонів гривень. Серед основних боржників – і державні підприємства.
– Станом на 1 квітня 2013 року борг по платежах до Пенсійного фонду України склав 67,2 млн… Найбільшими боржниками з економічно активних підприємств є: "Тернопільавіатранс" – 724 тисячі, Подільська дослідна станція – 446 тисяч, ПМП Вік 275 тисяч, Тернопільський авторемонтний завод 155 тисяч, – каже Віра Мулявка.
Відповідальних осіб притягують до адміністративної відповідальності, стягують штрафи. Сотні позовних заяв розглядають суди.