додому надзвичайне Через потепління і дощі почалась друга хвиля весняного водопілля

Через потепління і дощі почалась друга хвиля весняного водопілля

997

Частково підтоплені 96 населених пунктів у семи областях України. Такою була повенева ситуація на сьогоднішній ранок. Тернопільщина до цих областей не належиить, запевняє обласна влада. Та це не означає, що проблем із весняною водою зовсім нема. Перший етап пропуску водопілля на Тернопільщині минулого тижня відбувся з мінімальними збитками – виходом кількох рік на заплави без серйозних підтоплень будівель і тому успішно, вважають в управлінні з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської облдержадміністрації. Від сьогодні ж, коли почалося різке потепління і швидке танення снігу, до якого додаються дощі, на Тернопілля йде друга хвиля весняної води.

Якщо на Дністрі, від якого зазвичай і чекають найбільшої біди, рівень води падає – за минулу добу в районі Заліщиків на 26 сантиметрів, то на менших ріках ситуація сьогодні не така оптимістична, каже начальник управління з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації і на карті показує тривожні місця.

Василь Майка, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської облдержадміністрації: "І сьогодні ми маємо знову в верхів'ях Золотої Липи зростання рівнів води – Золочів (Львівщина) – вже 30 сантиметрів піднявся і хвиля йде до Бережан. Сьогодні там знову виїхала робоча група і відповідно до обстановки, яка буде складатися, я думаю, знов будем понижувати, регулювати воду так, як ми це робили тиждень назад. Також в нас є підйом води річка Серет, в нас є вихід води на заплаву в самому Бучачі в районі гідропоста. Йде відповідний моніторинг рівня води, спостерігається, виставлені відповідні пости. Населення попереджене, надається відповідна інформація".

Може опинитись вода і на об'їзній Гусятина, не виключають в обласному управлінні з питань надзвичайних ситуацій.  

Василь Майка, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської облдержадміністрації: "Також є Збруч вихід на заплаву. В самому Гусятині це об'їзна дорога внизу, де міст на Чемирівці, там є одна вулиця гусятинська, вона потенційно попадає під підтоплення, но вода ще на городи не вийшла на сьогодні ранок. Також є виставлені пости, люди попереджені, вміють діяти, тому що були випадки, що вода була і на подвір'ї, були роки. Я думаю, до цього не дійде, але служби всі наші, як завжди, не скидають свого потенціалу і продовжують роботу в підвищеному режимі, не розслабляються".

Розслаблятись і справді ще рано, бо танення снігу в Карпатах тільки набирає обертів, і чимало води з гір протече Дністром і в Тернопільській, і в іншій областях, тому завтра в Ужгороді про це будуть говорити на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на всеукраїнському рівні.

Василь Майка, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської облдержадміністрації: "Намічаються сильні дощі в Карпатах і також є загроза Закарпаття підтоплення і також скид води Карпатами по річці Дністер. Відповідно завтра туди виїжджає перший заступник голови Тернопільської облдержадміністарції Микола Головач. Будуть прийняті додаткові рішення взаємодії між областями, взаємообмін інформацією для того, щоб оперативно реагувати на ту чи іншу ситуацію".