Продукції на майже півтора мільярда гривень більше, як тепер, зможе виробляти Тернопільща вже через кілька років, якщо бізнесмени та науковці напишуть проекти, що зацікавлять державу та інвесторів і увійдуть у Державну програму активізації розвитку економіки України на 2013-2014 роки. Цю програму представили керівникам управлінь облдержадміністрації і журналістам. Глобальна мета програми – зробити Україну економічно сильною державою. Є й механізм: фінансувати конкретні проекти будуть насамперед українські інвестори. Серед нових підходів і державний Банк розвитку, який планують створити в Україні. Він надаватиме реальному сектору економіки довгострокові кредити під невисокі відсотки і залучатиме кошти міжнародних інвесторів.
Виробництво світлодіодного обладнання, розробки наукового парку, які можуть бути запропоновані провідним підприємствам, енергоощадне обладнання, що його вже виробляють на Тернопільщині, – усе це і чимало іншого може увійти до Державної програми активізації розвитку економіки України на 2013-2014 роки, переконана влада.
Василь Гецько, заступник голови Тернопільської облдержадміністрації: "За підрахунками Міністерства аграрної політики та продовольства України, реалізація в рамках цієї програми лише кількох проектів по Тернопільській області – а це будівництво тепличного комплексу, друга черга, у Синькові, 30 гектарів; це будівництво 5 тваринницьких комплексів, які будуть підтримані фінансово; це будівництво або реконструкція 2 спиртових заводів під виробництво біоетанолу; це програми підтримки садівництва і інші напрямки роботи, які заявлені в програмі, дозволять нам наростити обсяг виробництва регіонального продукту, тобто внутрішнього, підприємствами нашої області, на суму майже півтора мільярда гривень".
Аби все це стало реальністю, необхідно, щоб запропоновані проекти увійшли до Державної програми активізації розвитку економіки України на 2013-2014 роки, тобто зацікавили і владу, і інвесторів. Однак якість проектів, що подаються бізнесом на Тернопіллі і можуть бути фінансово підтримані під гарантії держави, наразі дуже низька, каже Василь Гецько і демонтструє приклади, як це треба робити: ось проект агромістечка у Сербії, українського міжнародного рекреаційного центру на Арабатській стрілці, що вже увійшов до державної програми, а ще презентація Автономної республіки Крим.
Василь Гецько, заступник голови Тернопільської облдержадміністрації: "От такі проекти, вони, безперечно, будуть підтримуватись. А заявки типу "хотів би зробити то невідомо під що", безперечно, що вони підтримані не будуть. Досить хороші шанси має місто. Це програми по модернізації теплокомуненерго, це по пргорамах, які пропонуються нашим водоканалом, це програма модернізації тролейбусів по місту Тернополю".
Якщо охочі подати проект до державної програми знайдуться, заступник голови Тернопільської облдержадміністрації пообіцяв підтримку і допомогу фахівців у підготовці якісного проекту.