додому Новини Понад 2 000 “піратських” дисків на суму понад 70 000 гривень виявили...

Понад 2 000 “піратських” дисків на суму понад 70 000 гривень виявили тернопільські податківці та працівники Державної служби інтелектуальної власності України

646

Понад дві тисячі одиниць "піратської" продукції аудіовізуальних творів та фонограм на DVD дисках,  конверти яких немарковані контрольними марками, на загальну суму понад 70 тисяч гривень впродовж лютого виявили співробітники відділу податкової міліції Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції та Державної служби інтелектуальної власності України. Матеріали перевірок направили до суду.

В Україні широко використовують підробну продукцію, на ринках відкрито продають немарковані контрольними марками DVD диски, програми комп'ютерного забезпечення. Податківці закликають людей купувати  ліцензовану продукцію, на кожному DVD диску має бути відповідна контрольна марка з написом, виконаним кількома кольорами. Також на  марці має бути малий державний герб України і напис "Україна" .

Микола Христофоров, головний державний інспектор Управління контролю за використанням об'єктів інтелектуальної власності ДСІВУ: "На самій контрольній марці має бути кодоване термотрансфорне маркування. Для  -аудіо -відео касет – буква А, для відеокасет – буква В, для компакт-дисків – буква К. Всі маркування мають свій захист".

Микола Христофоров звернувся і до підприємців, власників кафе, ресторанів, барів, торгівельно-розважальних комплексів, закладів, де використовується музика. Згідно з законом України за її використання кожен підприємець повинен платити один відсоток від доходів. Є кілька організацій в Україні, які  приймають цю плату. Проте підприємці не поспішають виконувати вимоги, передбачені законом. В Києві близько сімдесяти відсотків закладів громадського харчування уклали договори з відповідними організаціями, у Львові цей показник становить шістдесят відсотків. В Тернополі відповідні договори уклали лише двадцять вісім закладів громадського харчування.

Микола Христофоров, головний державний інспектор Управління контролю за використанням об'єктів інтелектуальної власності  ДСІВУ: "Підприємці, власники, суб'єкти господарювання платити не хочуть, але в майбутньому доведеться кожному за використання інтелектуальної власності проводити оплату".

Розпорядженням голови Тернопільської облдержадміністрації від 18 грудня минулого року створили робочу групу, завдання якої – боротися з правопорушеннями у сфері інтелектуальної власності. Робоча група приступила до виконання своїх обов'язків. В лютому виявили близько двох тисяч одиниць піратської продукції. Порушників чекає штраф на суму до 1700 гривень із конфіскацією контрафактних дисків. За повторне порушення впродовж року розмір штрафу зростає – до 3400 гривень з конфіскацією піратської продукції. Згідно з законом, крім адміністративної, передбачена і кримінальна відповідальність.

Василь Громляк, перший заступник начальника – начальник відділу податкової міліції Тернопільської об'єднаної ДПІ: "Статтею 216 Кримінального кодексу України, за незаконне виготовлення, підроблення, використання або збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених контрольних марок для маркування упаковок примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, без даних чи голографічних захисних елементів передбачено покарання у вигляді штрафу у сумі від 8500 грн. до 85000 грн".