додому надзвичайне Обласна прокуратура перевіряє Бережанську виправну колонію

Обласна прокуратура перевіряє Бережанську виправну колонію

853

Якщо неповнолітній потрапив за грати – він всеодно має права, серед яких, зокрема, право на належні умови утримування. Обласна прокуратура Тернополя перевірила Бережанську виправну колонію, в якій відбувають термін підлітки, засуджені за важкі та особливо важкі злочини. Попередньо прокуратура на предмет дотримання прав неповнолітніх перевіряла Бережанську виправну колонію восени минулого року. Тоді знайшли чимало порушень.

Марина Чудопалова, начальник відділу захисту прав і свобод дітей прокуратури Тернопільської області: "Це також діти, вони неповнолітні і вони потребують і психологічної підтримки і не тільки посиленого харчування, а всетаки потребують виховання, потребують уваги і тепла".

Сьогодні в Бережанській виправній колонії відбуває термін 92 вихованці. Дотримання їхніх прав прокуратура області перевірила восени минулого року. Серйозні порушення виявили всюди.

Євген Рубінець,  заступник начальника з соціально-виховної і психологічної роботи Бережанської виправної колонії: "Перевірки по виправних колоніях завжди є, були і будуть, тому що діти то є діти і ми повинні про них дбати. Можливо десь зі сторони воно і краще видно, можливо десь ми чогось не замічаємо. Приїхали представники прокуратури, звернули на шось увагу. Звичайно що ми взяли це до уваги. Більшу половину тих зауважень ми виконали, але є й такі зауваження, що вимагають значних коштів, самі розумієте, не так то легко їх виконувати, але робим все можливе".

Зокрема на краще змінилася їдальня виправної колонії, яку перевіряв спеціаліст санепідслужби. Нового посуду для ув'язнених тут купили на 6 тисяч гривень. На черзі – ремонт кімнати для миття посуду. Гроші на це виділили зі спеціального фонду колонії.

Василь Гайдук, заступник начальника із комунально-побутового забезпечення Бережанської виховної колонії: "На даний час в цю кімнату закуплено 44 квадратних метрів полової плитки, закуплено 40 метрів погонних водяних труб, а також закуплено ванни, чотири ванни для миття посуди. Вже все доставлено, з, от, п'ятниця, буквально, будем проводити тут капітальний ремонт".

Залишаються зауваження до якості харчування вихованців колонії.

Марія Дручковська, головний спеціаліст головного управління Держсанепідслужби в області: "Це проблема, скажем так, виправних колоній по Україні де виховуються неповнолітні, що, скажем так, законодавство одне як для дорослих так для дітей, просто не передбачено додатково фрукти, овочі свіжі і відповідно тут є та сама проблема, немає овочів в меню. Але тут проводиться вітамінізація таблетованими, скажем так, вітамінними препаратами, відповідно діти, так звані неповнолітні їх отримують".

Вирішили в Бережанській колонії і основні проблеми у медичній частині.

Ігор Несімка, начальник медичної частини Бережанської виховної колонії: "Було виявлено що термолабільні медичні препарати в амбулаторії, тобто там, в медчастині зберігаються без належного холодового режиму, тобто був скажем так, відсутній холодильник. Цей недолік був виправлений".

Непосильним фінансово, а відтак і не повністю вирішеним у колонії залишилося питання пожежної безпеки. Тут в належний стан привели внутрішні пожежні крани та докупили п'ять вогнегасників, втім існують більш масштабні проблеми .

Олександр Закалов, старший інспектор відділу Держпожежнагляду, дізнання та ліцензування управління Держтехногенбезпеки області: "Це наприклад і забезпечення будівель пожежною сигналізацією, це оброблення дерев'яних елементів горища вогнетривкими розчинами, це забезпечення зовнішнього протипожежного постачання".

Має прокуратура запитання до Бережанського профтехучилища, яке діє у виправній колонії. Ув'язнених навчають чотирьом спеціальностям – муляр-штукатур, столяр, будівельник, та швея. Саме за останньою хлопцям по звільненні важко працевлаштуватися. Не всюди в училищі у належному стані матеріально-технічне забезпечення.

Петро Довбенко, директор Бережанського ПТУ: "Не стільки можливо дати високі професійні навики, як скільки розвинути трудові вміння, навички, бажання працювати, щоб дитина, вийшовши на свободу розуміла що можна заробляти хліб своїми руками, не треба йти красти, не треба йти грабувати, а працюючи здобути ті ж самі матеріальні блага, які вони здобували злочинним шляхом".

Самі ж діти, які потрапили у конфлікт із законом, а так називають засудженних підлітків, на умови перебування в Бережанській виправній колонії, не нарікають, хоч і прагнуть швидше її залишити. Чимало надій покладають на дострокове звільнення.

Олександр, вихованець Бережанської виправної колонії: "Вже є три заохочення, ну, третє буду мати за КВН. Ось, недавно в нас був КВН, заняли перше місце, пообіцяли отримати заохочення. три заохочення – це вже 90% що піду по УДО додому, от. До УДО ще півтори роки, небагато. Ну, третє заохочення, то ще хочу написати на помиловку. Написав, чекаємо відповіді".

Результат перевірки Бережанської виправної колонії із дотримання прав неповнолітніх, яку провела обласна прокуратура – покращення є.

Марина Чудопалова, начальник відділу захисту прав і свобод дітей прокуратури Тернопільської області: "Ми бачимо що відбулося багато позитивних змін. Віднайшлися кошти для вдосконалення матеріально-технічної бази профтехучилища. Віднайшлися кошти для додаткових підручників. Однак деякі порушення всетаки продовжують мати місце. За результатами перевірки будуть внесені документи реагування, думаю що винні особи будуть покарані".