Сьогодні – Всесвітній день соціальної справедливості, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН, аби звернути увагу людства на необхідність соціальної справедливості у суспільстві. З цієї нагоди в Будинку праці в Тернополі обласний та міськрайонний центри зайнятості провели День відкритих дверей.
До Дня соціальної справедливості Тернопільський обласний та міськрайонний центри зайнятості для безробітних організували інформаційні семінари з техніки пошуку роботи, із загальних питань зайнятості та стану ринку праці, з орієнтації на підприємницьку дільність, з гендерних проблем і питань запобігання торгівлі дітьми та експлуатації дитячої праці. Інвалід третьої групи, тернополянин Анатолій Гребеніков шукає роботу з жовтня, та під час Дня відкритих дверей у Будинку праці пан Анатолій таки знайшов для себе вакансію.
Анатолій Гребеніков, тернополянин: "Було багато пропозицій, але по віку, мені 55 років, не кожному роботодавцю підходить. Та й мені не кожна спеціальність підходить, я інвалід третьої групи, можу працювати охоронцем, сторожем, от такі спеціальності".
Чимало цікавого почерпнули для себе й роботодавці. Співпраця з ними – пріоритет служби зайнятості. Роботодавці особливо відзначають послугу надання дотацій на створення додаткових робочих місць.
Наталія Шкіра, інженер з підготовки кадрів підприємства: "Ми тільки взяли шість працівників на дотаційних умовах впродовж чотирьох років. Це, я рахую, дуже багато, бо за тих чотири роки центр зайнятості нам ще фінансово проплачує за тих людей, це дуже важливо для підприємства в скрутний час".
Робітничі професії під час Дня відкритих дверей презентували у Будинку праці представники коледжів та училищ. Визначитися з професією тернопільським випускникам допомогали на уроці профорієнтації.
Оксана Гороховська, головний спеціаліст відділу довідково-інформаційної роботи з населенням Тернопільського міськрайонного центру зайнятості: "Ці уроки досить популярні серед учнівської молоді для того, щоб в подальшому учні змогли вибрати правильну професію, дійсно ту, яка буде відповідати саме їх здібностям, їх інтересам, їх можливостям".
Такі заходи центри зайнятості організовують не лише з особливої нагоди – це їх постійна, повсякденна робота.
Ніна Бондій, заступник начальника управління організації профорієнтації та профнавчання Державного центру зайнятості: "Реальна робота служби зайнятості – це робота з людьми, це надання інформації, представлення консультації, це представлення роботодавців і навчальних закладів. Тобто, основна мета – звести два полюси інтересів. Перший полюс – це інтереси людей у виборі професій, у виборі навчального закладу, у виборі роботи. Другий полюс – забезпечення робочою силою роботодавців, забезпечення навчальних місць у навчальних закладах".
Василь Гецько, заступник голови Тернопільської облдержадміністрації: "Знайти кваліфікованих працівників – досить складно і саме тут величезною є відповідальність і великий напрямок роботи Державного центру зайнятості, його територіальних підрозділів. Дійсно профорієнтаційна робота, робота з навчання персоналу, з перенавчанням персоналу – це надзвичайно важливо, бо саме людина, саме працівник рухає економіку".
Петро Хімейчук, директор Тернопільського обласного центру зайнятості: "До нас приходять люди з своїми проблемами, з своїми бідами, ми намагаємося задовольнити їх потреби в працевлаштуванні. Служба зайнятості має дуже широкий спектр послуг, який спрямований на те, щоб якнайшвидше знайти для тієї чи іншої особи роботу – це і профорієнтація, це і професійне навчання, це громадські роботи, виплата одноразової допомоги".