додому освіта Сучасний комп’ютерний клас відкрили у Бережанській обласній школі-інтернаті

Сучасний комп’ютерний клас відкрили у Бережанській обласній школі-інтернаті

728

Сучасний комп'ютерний клас відкрили у Бережанській обласній школі-інтернаті. В рамках партнерського проекту з Корпусом миру Сполучених Штатів Америки в Україні у навчальному закладі вже кілька років працює доброволець Корпусу. Така співпраця вже дозволила оновити технічну базу школи-інтернату, а в майбутньому навчальний заклад планує разом з атестатами видавати своїм вихованцям і дипломи про здобуту професію оператора комп'ютерного набору, столяра та швеї.

Візитом у Бережанську школу-інтернат педставники Корпусу Миру Сполучених Штатів Америки в Україні задоволені. Нині це вже не занедбане приміщення, а відремонтований, сучасний комп'ютерний клас.

Наталія Пономарчук, регіональний директор Корпусу Миру США в Україні: "Ми ніколи не ставимо перед собою завдання в першу чергу надавати матеріальну допомогу, це більше про знання, інформацію, нові навички. Але для того, щоб добувати інформацію нову і нові знання, саме інтернет і вміння володіти комп'ютером дуже важливе".

Корпус Миру США працює в Україні вже два десятки років. Зараз програма партнерства діє у трьох наррямках: викладання англійської мови як іноземної в українських навчальних закладах, а також програми розвитку молоді і громад. У них задіяно 400 добровольців. Виявляти потреби вихованців школи-інтернату до Бережан у 2010-му році приїхав волонтер Деніел Додц. Відтоді він розповідає їм про світ, комп'ютери та здоров'я, вони навчають його розмовляти українською.

Деніел Додц, доброволець Корпусу Миру: "Коли я приїхав сюди, я не знав української мови. Було трохи важко вчитися, але це дуже гарна мова і мені дуже подобається. Мені дуже подобається також працювати з дітьми, особливо тут у Бережанах…. Вони хочуть вчитися".

Чимало цих школярів раніше про комп'ютер тільки чули, розповідає вчитель інфоматики Оксана Михайлишин. Нині старанно вивчають нові програми. Щоправда у вільний час про друк забувають. Робота кипить в інтернеті.

Богдан Сахно, вихованець Бережанської школи-інтернату: "Вконтакті можу подивитися, інформацію, яку мені цікаво. На уроках деколи задають реферати, можу знайти собі, передрукувати".

Керівництво ж закладу намагається подбати про роботу для дітей в майбутньому. У школі-інтернаті вихованці оточені піклуванням та любов'ю. Влаштувати життя поза навчальним закладом значно важче. Тому завдання вчителів – дати дітям не лише шкільні знання, а й професію. Найближчим часом учні зможуть здобути тут спеціальність оператора комп'ютерного набору. Далі – столяра та швеї, ділиться планами директор школи. Каже, при виборі керувались уподобаннями та потребами дітей.

Михайло Старко, директор Бережанської обласної комунальної ЗОШ-інтернату з поглибленим вивченням трудового навчання: "Ми вже практично завершили десь на 90% матеріальну базу для столярної справи…  94% діточок, які навчаються в нас, з сільської місцевості, які рано чи пізно стикнуться з працею. Їм потрібно буде і в себе на подвір'ї, це життя, яке зумовлює їх роботу. І десь 60% роботи вже проведено над створенням матеріальної бази для отримння спеціальності швея".