додому політика Фракція ВО “Свобода” вважає незаконним спосіб обрання Голови Верховної Ради України

Фракція ВО “Свобода” вважає незаконним спосіб обрання Голови Верховної Ради України

721

Обрання у 305 голосів заступником голови Верховної ради України Романа Кошулинського, знесення невідомо ким встановленого паркану навколо українського парламенту, перехід народних депутатів у виступах на українську мову, персональне голосування – усе це перемоги "Свободи" у новому скликанні Верховної ради України. Про це говорили сьогодні журналістам у Тернополі народні депутати-мажоритарники від Всеукраїнського об'єднання "Свобода". Однак, кажуть парламентарі, два пленарних засідання уже дали їм привід оскаржувати у суді, зокрема, створення фракції КПУ у Верховній раді, а ще – обрання голови Українського парламенту.

Як аргумент незаконності обрання голови Верховної ради, Олексій Кайда процитував журналістам 75 статтю закону україни "Про регламент Верховної ради".

Олексій Кайда, народний депутат України: "Фактично Рибак є незаконним головою Верховної ради, оскільки не були роздані бюлетені. Так, ви кнопками можете голосувати, але бюлетені, відповідно до цієї статті не були були роздані. Відповідно, ми так само будем подавати в суди на оці всі незаконні дії".

Щодо законотворчої діяльності, то учасники прес-конференції запевнили, що у фракції "Свобода" є понад півсотні напрацьованих законопроектів і поділились ідеями тих, над якими працюватимуть у Верховній раді особисто.

Олег Сиротюк, народний депутат України: "Я би не хотів зараз виділяти якийсь один законопроект, тому що працюється в дуже багатьох напрямках і це буде позиція, яка так само буде узгоджена з фракцією "Свободи", і ті законопроекти, які будуть вноситися нашими депутатами, – це буде цілісна позиція не одного депутата, а й "Свободи", і, звичайно, що по тих законопроектах ми будемо узгоджувати позицію з опозицією для того, щоб мати голоси для відповідного їх прийняття".

Олексій Кайда, народний депутат України: "Я під час виборчої кампанії всюди зазначав і зазначаю, і буду лобіювати його ухвалення – закон про території перспективного розвитку, тобто це є закон, який стосується розвитку депресивних регіонів. Цей закон передбачає зменшення податкового навантаження на малий і середній бізнес, це є, буде, можливість затягнути сюди інвестора".

Михайло Головко, народний депутат України: "Таке, що з першочергових, то, я думаю, це зміни до податкового законодавства, а саме те, щоб податки сплачували не за місцем реєстрації юридичних осіб, а згідно місця розташування. Таким чином, якщо ми цю поправку внесемо, то значні кошти залишаться на місцях в нас в області, в місті, і не будуть тікати в Київ і так далі".