додому надзвичайне В Україні зима змінила сніжну погоду на відлигу

В Україні зима змінила сніжну погоду на відлигу

801

В Україні зима змінила сніжну погоду на відлигу. На Тернопільщину прийшло потепління, а з ним і нові клопоти для людей. Снігові кучугури у місті перетворюються на "ріки". Ситуація на дорогах області, кажуть в Державтоінспекції, вже нормалізувалася. Зараз відкритий рух на усіх дорогах області державного значення. Проблемною залишається проїжджа частина Сатанів-Галич. Дорога, протяжністю у два кілометри, у Гусятинському районі надалі заблокована сніговими заметами. Зараз там працюють екскаватори, які відвантажуютьсніг.

Сніг на дорогах міста розчистили, проте і надалі по обидва боки дороги височіють кучугури. Тому на багатьох вулицях Тернополя, де автівки рухалися по двох смугах, – зараз одна. Через це, розповідають в обласному ДАІ, у місті виникають затори. Нерідко і тротуари засипані снігом. Тож пішоходам доводиться йти проїжджою частиною, ризикуючи своїм життям та здоров'ям. Схожа ситуація і в області загалом. За останніх три дні на Тернопільщині зареєстровано три аварії: у Тернопільському, Козівському та Збаразькому районі.

Микола Лецкалюк, начальник сектору профілактичної роботи управління ДАІ в Тернопільській області: "За цих три дні було допущено три автопригоди. Одна з наїздом на пішохода, інша з виїздом на смугу зустрічного руху, де в результаті зіткнення також були травмовані люди. Була автопригода, де водій не справився з керуванням і в результаті зіткнення злетів з проїзної частини дороги, а травмувався в даному випадку пасажир".

Снігова каша під ногами, лід та калюжі – такі подарунки зима підготувала пішоходам. Невдало ступлений крок може закінчитися травмою. У комунальників роботи не поменшало. Вони продовжують розчищати дороги та тротуари міста. Тернополяни ж терплять примхи погоди.

Тернополянка: "Дуже зле і намокають ноги".

Тернополянка: "Минулого року зламала руку на такій погоді".

Тернополянка: "Трошки незручно, але я думаю, що влада робить все, щоб полегшити це ходіння, але я думаю, що все буде гаразд. Але трохи незручно: затори, води багато".

Людям доводиться дивитися не лише під ноги, а й над головою. У вівторок, 26 грудня,  на тернополянина з даху магазину впала бурулька. Його шпиталізували у Тернопільську обласну лікарню. Рятувальники попереджають, аби не травмуватися потрібно дотримуватися простого правила. Проходячи повз будинки, треба впевнитися, що небезпека не нависає над головою. Масове утворення бурульок спричинене різким потепління. А от кого потепління не лякає, то це рибалок. Після того, як уже кілька днів температура повітря у Тернополі плюсова, їх не лише не поменшало на озері, а й побільшало.

Як нам повідомили у рятувально-водолазній службі Тернопільської області, нещасних випадків поки не було. Категорично заборонено зараз рибалити на річках. На ставках лід поки міцний. На тернопільському ставі його товщина від 15 до 20 сантиметрів. Проте і тут не можна втрачати пильності. Заходити на середину ставу небезпечно. Там вода замерзла пізніше, коли вже випав сніг. Тому крига місцями крихка.

У наступні дні погода у Тернополі та області і далі змінюватиметься. 28 грудня синоптики обіцяють вранці та вдень дощ з переходом у мокрий сніг. Температура повітря коливатиметься вночі від чотирьох морозу до одного тепла, а вдень від двох морозу до трьох тепла. А от 29, 30, 31 грудня і 1 січня опади поступово припиняться. Вночі стовпчики термометрів опустяться нижче нуля: від 5 до 10 морозу. А вдень температура коливатимуться від кількох градусів морозу до кількох градусів тепла. Державтоіснпекція області закликає водіїв, не втрачати пильності. На дорогах можлива ожеледиця.

Микола Лецкалюк, начальник сектору профілактичної роботи управління ДАІ в Тернопільській області: "Водії повинні зважати на дані погодні умови і не думати, що якщо дорога мокра, то можна перевищувати швидкість. порушувати правила обгону, які призводять до ДТП. Ну а до пішоходів єдина порада, щоби вони все ж таки за відсутності тротуару мали, навіть якщо вони йдуть по проїзній частині, а таке часто буває поза населеними пунктами, мали якісь світловідбиваючі елементи, щоб віодій міг бачити, що на дорозі є пішохід".