Футбольна федерація Тернопільської області підсумувала 2012 рік. Кажуть: рік був вдалим – на Тернопільщині провели повноцінний чемпіонат області, головні команди міста "Нива" та ФК "Тернопіль" – одні із лідерів другої ліги. Завдяки проведенню в Україні Євро-2012 на Тернопільщині вдалося значно покращити футбольну інфраструктуру – у кожному районі області оновили стадіони. Тернопільский міський стадіон після реконструкції отримав статус рівня прем'єр-ліги. У футбольному середовищі області сподіваються – здобуте у 2013 році примножуватиметься.
Як і у минулому році, у 2012 вдалося провести повноцінний чемпіонат області, в якому взяли участь по команді зі кожного району Тернопільщини. Втім не обійшлося тут і без негативу.
Володимир Мариновський, віце-президент Федерації Футболу України, голова ФФУ в Тернопільській області: "Якшо дивитись друге коло і закінчення чемпіонату, то перша восьмьорка, бійка спортивна, по спортивному була до кінця за призові місця і місця в верхній частині турнірної таблиці, то ті команди, які зайняли з 9 по 18 місце, між ними уже конкуренції не було ніякої, вони між собою уже стикові ігри не грали. Ну враховуючи це, так вони мені, я вже чесно кажу вам, кажуть, Миколайович, ми зекономим там пару рублів на виїздах, будемо тримати на наступний чемпіонат, хоча це по спортивному не правильно".
По-спортивному правильно діяли лідери чемпіонату. Свідчення цьому – одинакова кількість очок, які здобули перша і друга команди. Зрештою за кращу різницю забитих-пропущених чемпіоном області стала команда Бережан, срібло чемпіонату дісталося Копиченцям, бронзу вибороли заліщицькі футболісти. Минулорічний чемпіон ФК "Тернопіль" закінчив чемпіонат четвертим. Втім настрій у команди хороший, адже вона вперше заграла на професійному рівні та за футбольну осінь вийшла на третє місце у другій лізі. Потішила цього року і "Нива", яка у тій же лізі перебуває на другому місці та зберігає шанси на вихід у першу лігу. Також серед позитивного відзначили покращення футбольної інфраструктури – у кожному районі області оновили стадіони. Тернопільський міський стадіон після реконструкції отримав статус рівня прем'єр-ліги.
Володимир Мариновський, віце-президент Федерації Футболу України, голова ФФУ в Тернопільській області: "Євро-2012 пройшло, відгуки хороші, оцінка УЄФА, ФІФА вище доброї, все як би зроблено в країні по підготовці і проведенню нормально, ну, але ж життя продовжується і сьодні уже Євро чи чемпіонат світу наступні чотири роки ясно, на Україні не буде, тому треба ставити інші завдання і думати чим повинна займатись і Федерація футболу України і федерації регіонольні, які завдання повинні ставити, які пріоритетні напрямки повинні бути".
Попереду звітно-виборча конференція Федерації футболу України, де завдання на рік наступний конкретизують. Відомо, що свою діяльність у дві тисячі тринадцятому році федерація акцентуватиме на масовому розвитку футболу із наголосом на дитячий і дівочий зокрема. Тут футбольні очільники сподіваються на принаймі не гіршу підтримку влади, аніж у році що минає. Представники влади підтверджують – важливість розвитку футболу розуміють, а відтак підтримуватимуть і надалі.
Леонід Бицюра, заступник міського голови Тернополя: "30% школярів, які поступають в перший клас, мають хронічні захворювання. Дев'ятикласники – показник 65%, серед випускників цей показник 80%. Ми говоримо не тільки про спорт, як спорт великих досягнень, а про роботу здорового способу життя, про популяризаційні заходи для нашої молоді. Це те, що може об'єднати роботу товариств, роботу федерацій всіх напрямків і роботу вищих навчальних закладів і роботу органів місцевого самоврядування і органів державної влади.
Юрій Желіховський, заступник голови Тернопільської ОДА: "Той, хто не вкладає в спорт, то буде вкладати, як говорив Володимир Миколайович, в медицину, але я думаю що той аматорський запал і ентузіазм на якому сьогодні, на жаль, тримається сьогодні спорт і футбол зокрема, я думаю що він дозволить розбудити бажання всіх, в тому числі і чиновництва займатись спортом і футболом зокрема".