3-го жовтня 2011 року зі стихійною торгівлею на вулиці Шептицького у Тернополі було покінчено. Тим, хто роками торгував овочами, фруктами та іншим крамом на тротуарах, вже наступного дня запропонували цивілізованіше місце, що знаходиться трохи далі на вулиці Шептицького. Створити там постійно діючий ярмарок вирішила міська влада Тернополя. Відтак впорядкування близько 1 гектара торгової площі, де ще два роки тому була стоянка автомобілів, триває.
За організацію торговиці відповідає комунальне «Підприємство матеріально-технічного забезпечення» Тернопільської міськради. Крім належної організації роботи – а це визначення місць для торгівлі, дотримання санітарних норм, – підприємство повинно забезпечити також охорону території, її благоустрій та своєчасне прибирання. Дещо вже зроблено.
Олег Фляк, КП «Підприємство матеріально-технічного забезпечення» Тернопільської міськради: «Територія обладнана біотуалетами, є смітники для збору сміття, яке постійно вивозиться. На території постійно діючого ярмарку є ветеринарна лабораторія, яка дає змогу досліджувати продукцію, щоб вона була безпечною для покупців, для тернополян».
Облаштування ярмарку – робота безперервна, розповідає Олег Фляк, і потребує як часу, так і грошей.
Олег Фляк, КП «Підприємство матеріально-технічного забезпечення» Тернопільської міськради: «Ми хочем поставити більшу кількість столів, місць під накриттям, де люди могли б нормально торгувати, щоб на них не падали дощ та сніг, щоби було зручно як для продавців, так і для покупців. У планах завжди – тільки покращення. Хотілось би й накрити, щоб людям було ще зручніше, і підасфальтувати. Завжди будуть вестись роботи по благоустрою цього ярмарку».
Багато років вулиця Шептицького була осередком стихійної торгівлі. Більше року тому і дорогу, і тротуар повністю звільнили, а продавцям запропонували торгувати на ярмарку.
Богдан Ясеновський, заступник начальника управління торгівлі, побуту та захисту прав споживачів міськради: «Ви ж бачите – зараз ні на тротуарах, ні на дорогах не торгують, як було це раніше, що було ні пройти, ні проїхати. Були трафунки всіляких аварій. Роками не могли нічого зробити. І буквально за останні 2 роки вдалося за рахунок колишньої стоянки все організувати, а цю стихійну торгівлю приборкати».
Овочі та фрукти на ярмарку можна купити дешевше, запевняє влада міста, адже вони безпосередньо від виробника.
TV-4