Учора ввечері центр Тернополя на 2,5 години залишився без світла. Це сталося через вихід з ладу високовольтного кабелю. Допоки аварійна служба тернопільського РЕМу усувала недоліки, подекуди не працювали світлофори, магазини, не було струму в житлових будинках. Як наслідок – мешканці центру Тернопол, у яких індивідуальне опалення, змушені були обходитися без тепла. Струм зник о 17:05, остаточно відновили енергопостачання о 19:15.
28 листопада о 17:05 диспетчерська міського РЕМу отримала повідомлення від тернополян про те, що в центрі міста зникло світло. Знеструмленими опинились магазини, житлові будинки, подекуди не працювали світлофори. Перевіряти центральні розподільчі пункти електроенергії почали дві оперативні бригади. Як розповідає начальник міського РЕМу, виявити несправність у таких випадках надзвичайно важко.
– Для пошуку і локалізації місця аварії – процес надзвичайно трудомісткий та в певній мірі довготривалий. Оскільки кожна послідуюча підстанція, ЦРП оснащений масляними вимикачами, в подальшій підстанції вони оснащені вимикачами навантаженнями, категорично заборонено проводити аварійні включення, – розповів начальник Тернопільського РЕМу Мирослав Сененький.
Місцем аварії виявилась підстанція біля колишнього ресторану "Україна" – вийшла з ладу десятикіловольтна кабельна лінія, яка знаходиться під землею. Допоки фахівці-електрики зрозуміли, де причина знеструмлення – минуло майже дві години.
– Бульвар Шевченка до вулиці Валова – споживачі вже були заживлені елекроенергією, друга половина – вулиця Багата, майдан Мистецтв, де будується нова бібліотека, ці споживачі вони були трохи пізніше заживлені, – каже Мирослав Сененький.
Востаннє у Тернополі, розповідає Мирослав Сененький, аварія на електропідстанції трапилась 28 жовтня у день голосування, коли знеструмленими були всі вулиці Східного масиву. Попередити, спрогнозувати чи убезпечитись від таких аварійних ситуацій не реально, переконують у міському РЕМі.
– Практично в цілому світі я не бачив і не чув в цілому світі такого обладнання, щоб передбачити чи унеможливити – вот кабель десять кіловольт, що він завтра вийде з ладу. Такого не можливо, – розказав начальник Тернопільського РЕМу.
Профілактику електрокабелів під землею роблять у Тернополі кожні п'ять років.