Третій четвер листопада в світі відзначають Міжнародний день некуріння, який щорічно проголошує Міжнародний союз боротьби з раком. Ідея цього дня – закликати людей відмовитися від куріння хоча б на день. Для України це особливо важливо. Статистика свідчить, наша країна займає сьоме місце з кінця у списку 132 країн за рівнем поширеності куріння. У нас палить 2/3 чоловіків та кожна п'ята жінка.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, саме від куріння щороку гине понад 5 мільйонів людей. Соціологічні дослідження свідчать, що чимало українських курців – майже 60%, намагаються звільнитися від цієї звички. Наркологи залежність від тютюну порівнюють із залежністю від героїну. Відмовитись від цигарки бодай на один день закликають курців саме сьогодні у Міжнародний день некуріння.
Тютюновий дим шкідливий не лише для тих, хто курить, але і для тих хто цим димом дихає, розповідає лікар-методист "Центру здоров'я". Підрахували, якщо ви одну годину провели у накуреному приміщенні, вважайте ви викурили чотири сигарети.
– Тютюн дуже часто приводить до онкологічних захворювань, скажімо, якщо людина вживає три сигарети – це, як правило, рак губи, рак верхній дихальних шляхів як правило, а якщо людина вживає десь так 20 цигарок вдень і більше, то це як правило ризик захворювання раку легень і іншими захворюваннями, які пов'язані з усіма органами і системами, – розповідає лікар-методист КУТОР "Центр здоров'я" Андрій Зарусінський.
Міжнародний день некуріння запровадили аби звернути увагу людей на існуючу проблему, об’єднати зусилля держави, медиків та громадськості у протидії тютюновій залежності. Та все ж рішення цієї проблеми залежить від кожної конкретної людини, наголошують у Центрі здоров'я.
TV-4