Сьогодні християни вшановують пам'ять Великомученика Дмитрія. В народі Його вважають покровителем захисників Батьківщини. За погодою цього дня українці традиційно визначали, якою буде зима. Якщо на Дмитра не випав сніг – зима не скоро почнеться, якщо випав – весь місяць буде морозним і холодним.
Мужній Христовий воїн та проповідник Дмитро був сином римського проконсула і сміливо визнавав себе християнином. Проповідуючи вчення Христа, Дмитрій Солунський засудив римське ідолопоклонство. За це прийняв мученицьку смерть ще у 306 році, тоді його ув'язнили в Солуні й прокололи списами. Християнське вчення свідчить, що через століття його тіло знайшли нетлінним, від якого поширювались пахощі.
– Побудували на цьому місці храм Божий, коли будували храм, потрапили на місце, де знаходилися мощі. Коли вони відкрили цей гріб, в ньому практично тіло було нетлінним, а з його тіла витікало пахуче миро. І з того часу ще називають його Дмитрієм Мироточивим, – розповів настоятель церкви Воздвиження Чесного Хреста отець Дмитро Лисак.
Вшанування великомученика Дмитрія повелося з часів Київської Русі. Його пов'язують з військовим, подвижництвом та патріотизмом. На образах найчастіше зображають святого Дмитра зі списом в руках. Настоятель церкви Воздвиження Чесного Хреста у Тернополі отець Дмитро Лисак переконаний, що великомученик Дмитрій для кожного є прикладом християнської любові. А хто називається Дмитром, має пишатися своїм ім'ям.
– Він є прикладом для всіх нас, для всієї України. Бути гідними, достойними правителями не тільки держави, а й в духовному, соціальному, родинному житті. Я зичу Вам долі, я бажаю Вам щастя, я бажаю Вам Божого благословення. Нехай ласка Господня сходить на Вас і наші Ваші родини, а Матінка Божа рід Ваш покриває Своїм омофором нині і повсякчас і навіки вічні амінь. Щасти Вам, гарної долі Вамі всіх земних благ, – побажав отець Дмитро Лисак.
У народі казали: "Коли Дмитрів день зі снігом, то і Великдень зі снігом. Якщо на Дмитра дощ – 4 грудня снігу буде по коліна".
TV-4