Забезпечити дотримання молокопереробними підприємствами затвердженого рівня закупівельних цін на молоко доручив Держінспекції сільського господарства в області, головним управлінням економіки та агропромрозвитку облдержадміністрації, обласному територіальному відділенню Антимонопольного комітету України голова Тернопільської облдержадміністрації, повідомляє офіційнийсайт ОДА. Урядова постанова з 1 вересня встановила на цей рік мінімальний рівень закупівельних цін на молоко незбиране другого ґатунку у розмірі 2 гривні 20 копійок за кілограм.
Тим часом для покупців на Центральному ринку Тернополя молочні продукти подорожчали. Продавці кажуть: так завжди буває на зиму.
За останній місяць молокопродукти подорожчали, але незначно, розповідає пан Володимир. Підприємець торгує молочними продуктами, виготовленими на заводі. Стверджує: відколи відбулось подорожчання, покупців не поменшало.
– Я б не сказав, що подорожчали. Сметана – на 20 копійок, масло – на 30 копійок пачками, сир на 50 копійок. В середньому ціни не мінялися, люди приходять, трошки щось купляють в даний час, а дальше не знаєм, як буде, тому що йде до зими, а молоко… корови менше дояться, молока буде менше і, напевно, і підніметься ціна на сир, – розповідає продавець Володимир.
Що молочні продукти дорожчатимуть і далі, не заперечує і пані Люба. Разом із чоловіком на Центаральному ринку Тернополя вона продає молоко, сир, сметану і масло. Все – домашнього виробництва. А ціна на їх товар зростає кожного року сезонно – восени і взимку.
– Це кожного року постійно і масло, ну та всьо молочне дорожчає. Більшість корів тільні, нема молока і відносно менше, вже ж не пасуться корови. Раніше як 15 літрів було в день молока, зараз 8 – наполовину, – каже продавець молокопродуктів Люба.
Через це ціна на домашню молочну продукцію зросла в середньому на 2-5 гривень. Літр сепараторної сметани на ринку коштує 30 гривень, збираної – 20-22і. Сир подорожчав на 4-5 гривень за кілограм і коштує 24-25 гривень. За кілограм масла на ринку правлять 65 гривень, ще донедавна його продавали по 50-60. Покупців на центральному ринку не бракує, а от продавців – небагато. Попри всі переваги – а це спеціально устатковані місця, кондиціонери, холодильники, якими зараз обладнаний ринок, люди звикли торгувати на вулиці.
Нерідко люди, які хочуть купити молочні продукти, до ринку не доходять, а зупиняються у місцях стихійної торгівлі, де ніхто не гарантує якість продукту, адже жодна лабораторія її не перевіряла.
– Дуже багато в нас поступає жалоб, шо буває неякісна продукція, але і приходячи пишуть заяви на керівників. Коли ми вже розпитуємся, де вони купили, багато виходить, що люди купляють товар на тротуарі біля ринку. Це є стихійна торгівля. Ринок не має жодного відношення, – розказав комерційний директор Центрального ринку Тернополя Степан Горуц.
Чи ж буде наступна хвиля подорожчання молочних продуктів, поки невідомо, кажуть продавці, але припускають: найпевніше ціни зростуть ближче до новорічно-різдвяних свят.
TV-4