З 1 листопада подорожчав стаціонарний телефонний зв'язок. Відповідну постанову прийняла Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформації. Тариф змінюють у два етапи. Подорожчання на 10% вже відбулось з 1 липня цього року. Зараз вступив у дію другий етап подорожчання. Теж на 10%, але тільки для сільського населення.
За останні два роки тарифи на стаціонарний телефонний зв'язок зростають вже вчетверте. Цього разу подорожчання торкнулось лише сільського населення. У селах та селищах телефонний зв'язок і надалі для підприємства збитковий.
– Чому підвищуються ціни? Бо сільський телефонний зв'язок не рентабельний. От зараз в нас планують встановити 27 площадок, де буде інтернет. Тобто, там, де ще є інтернет, люди користуються телефоном. А де немає інтернету, то він просто нерентабельний, – розповів заступник директора з питань маркетингу та продажу послуг Тернопільської філії ВАТ "Укртелеком" Роман Лісович.
Ще одна причина зростання тарифів – ріст цін на енергоносії. Роман Лісович прогнозує, ймовірно, люди почнуть відмовлятися від стаціонарних телефонів. Останнє здорожчання на 10% не робить сільський телефонний зв'язок прибутковим. Для того, аби підприємство вийшло на нуль, каже Роман Лісович, тарифи мали б зрости приблизно на 50%.
– Наша область – це аграрна, тобто найбільше проживає сільське населення. Таких дві області в Україні є. І якщо взяти, то найбільше постраждають наші села. При мінімальній пенсії 1000 гривень кожна людина рахує копійки. Там тих 2 гривні чи 1,8 грн збільшення йде, – каже Роман Лісович.
Відтепер абонплата за основний телефонний апарат для населення у селах та селищах міського типу складає 19 гривень 66 копійок. Трохи дешевше обійдеться спарений телефон – 15,72. Зросли на 10% тарифи також для небюджетних підприємств, установ та організацій. Для бюджетних установ ціни не змінилися.
TV-4