
25 січня церква відзначає день святої мучениці Тетяни, а для студентів це ще одна нагода для святкування. Тому що у 1860-70 роках Тетянин день перетворився на неофіційне студентське свято, яке і до сьогодні вважається таким. Того дня до Тетяни Римської звертаються студенти у своїх молитвах просять про удачу та легке навчання у ВИШах. Більше про великомученицю Тетяну та чи відзначають тернопільські студенти чергове своє свято – у нашому сюжеті.
-Вона також моя колега, вона на рік від мене молодша. І вона також навчається на історичному факультеті нашого педагогічного університету. Це дуже позитивна людина, завжди готова підтримати в будь-якій ситуації. І я думаю, що друзі, це ті люди, що не тільки розділяють з нами радість, але і горе. І завжди готові прийти нам на допомогу. Саме такою вона і є, – розповідає тернополянка АННА ЛЕСЬКІВ.
Власниці таких імен за характером – різні, переконують тернополяни.
-Всі різні. Як і спокійні, так і запальні. Ну, як і всі люди, як всі дівчата.
-Вони такі трошки грайливі, і дуже доречі розумні. Вони вміють завжди знаходити вихід з любої ситуації.
Про саму ж великомученицю Тетяну, є теж що розповісти. Вона жила у Римі в II-III століттях, за часів жорстоких гонінь на християн. Вона була дочкою багатого римлянина і виховувалася у християнській вірі.
–Відзначилася вона своєю великою любов’ю і вірою в Ісуса Христа. Ще за життя, будучи маленькою дитиною, вона обрала собі цей шлях віри в Ісуса Христа. Вона багато читала та знала святе письмо, – каже сотрудник Архикатедрального собору ОТЕЦЬ ІГОР.
Коли Тетяна досягла повноліття, вона стала байдужа до багатства і земних благ. Дівчина назавжди відмовилася від подружнього життя і за своє благочестя була призначена дияконисою Римської церкви.
-Знаємо, що для кожного християнина свята мучениця Тетяна є великим прикладом служіння Богові, служіння іншим людям і великої любові до Ісуса Христа і до того, що він навчав. І тому для всіх вірних нашої церкви, для всіх християн сьогодні день, коли ми згадуємо, згадуючи муки і згадуючи віру мучениці Тетяни ми мусимо собі також постановити у своєму житті ставати трошки кращими, ставати більш віруючими, більш побожнішими.
У 1860-70 роках Тетянин день перетворився на неофіційне свято для студентів. Тернопільські студенти про таку подію знають. Та по-різному ставляться до святкування.
-Святкували. 25 січня? А як саме? Ну, не знаю, збиралися компанією, десь сиділи, святкували.
-Ні, я його не свякую. Так як ми студенти, народ простий, мусимо працювати.
– Можна і посвяткувати, ввечері зустрітися в колі друзів, знайти Тетян, і відповідно цей день для мене вже останній день студента, то варто його святкувати.
25 січня тернополяни радо вітають усіх іменниць, які носять таке ім’я.