
Мешканці тринадцяти тернопільських будинків отримують цілодобово гарячу воду. І це тільки початок. Щомісяця таких будинків ставатиме більше. Усе завдяки індивідуальним тепловим пунктам, які поетапно встановлюють у тернопільських багатоповерхівках. Сьогодні уже працює 87 таких ІТП, 19 з них подають гарячу воду цілодобово. Мешканці за встановлення таких пунктів не платять, їх монтують за грантові гроші Світового банку реконструкції та розвитку та міжнародних компаній. Разом з ІТП встановлюють і прилади обліку тепла, завдяки яким тернополяни оплачуватимуть лише за фактично спожите тепло.
-В хаті, по-перше, температура гарна і порівняно від погоди на дворі, тепло, я навіть не мерзну. І ще, що вода є круглодобово, то правда, все добре. Дуже дякуємо, – розповідає мешканка сьомого будинку на вул.Купчинського у Тернополі Марія Петрівна.
-Вода вже майже місяць цілодобово подається, в любий час. Хочеш – помився, в хаті тепло. Люкс! – каже мешканець дев’ятого будинку вул.Купчинського у Тернополі ПАВЛО ДРЕВНИЦЬКИЙ.
Завдяки тому, що у багатоповерхівках встановили ІТП, у ЖЕКах, які осблуговують ці будинки, практично зникли звернення та скарги мешканців.
– Якщо до того в нас в день було звернень від 5 до 10, зараз, проаналізувавши звернення мешканців, це можна конкретно перевірити. Останнє звернення від мешканців про гарячу воду та опалення було 5 січня. Звичайно, є всяке. когось не влаштовує температура батарей чи повітря, є всяке, але таких проблем, які були до цього, в нас практично немає, – розповідає директор ПП “Сонячне” МИРОСЛАВА ЛИНЧИШИН.
–Ми зараз знаходимось у такому ІТП, де подається гаряча вода цілодобово. Тобто тільки за допомогою цього ІТП вдається подавати гарячу воду цілодобово, і зменшити втрати на транспортування, і на енергоносії. Таких ІТП у нашому місті 87: 19 ІТП подає гарячу воду цілодобово, це є 12 будинків, бо є будинки, які мають по кілька ІТП. Крім того, ці ІТП мають погодозалежну автоматику: залежно від температури повітря надворі, вони регулюють температуру у будинку.Тобто тут йде економія як для підприємства, так і для споживачів, – каже начальник виробничо-технічного відділу КП«Тернопільміськтеплокомуненерго» ВІТАЛІЙ ГРУБЕНЮК.
–Вже декілька років поспіль ми співпрацюємо з ЄБРР, з донорами. В Тернополі розробили проектну документацію, бо Світовий банк не має таких фахівців, про перехід з чотирьохтрубної на двотрубну систему опалення. Це дасть можливість зекономити і ми не будемо бачити таких випадків, коли труба гріє не будинок, а асфальти. На сьогодні встановлено понад 80 ІТП, які добре себе виправдали. Крім того, це дасть можливість економити, бо мешканці будуть сплачувати за фактично спожите тепло, – розповідає міський голова Тернополя СЕРГІЙ НАДАЛ.
Наступний будинок, де з’явиться безперебійно гаряча вода – Купчинського, 1, а далі – у мешканців будинків на Леся Курбаса. До кінця року у Тернополі планують встановити близько 800 індивідуально-теплових пунктів.