Тернопільщина стала третьою областю, де розпочинає працювати проект «Тернопільське Придністер’я», що спрямований на розвиток Зелених Шляхів. Подібні проекти вже успішно реалізуються у Київській та Рівненській областях. Презентація проекту відбулася сьогодні в обласній державній адміністрації. Його представили громадськості експерти-розробники.
Проект із робочою назвою “Тернопільське Придністер’я” спрямований на розвиток Зелених Шляхів. Ініціатива має на меті впровадження європейської моделі розвитку туристичних територій. Пілотні проекти із їх створення реалізовуватимуть у Борщівському, Бучацькому, Заліщицькому, Монастириському та Чортківському районах. Попередньо проговорена також можливість співпраці із сусідніми областями, через які також протікає Дністер.
– Цей проект мав би охопити ті райони, котрі безпосередньо межують з Дністром – це Монастириський район, Заліщицький, Борщівський, котрі безпосередньо стикаються і вважають за потрібне і мають бажання розвиватися в плані туризму, – розповідає голова Тернопільської ОДА Степан Барна.
Стратегія розвитку туризму Зелених Шляхів «Тернопільське Придністер’я» розроблена на 5 років. Готуючи документ, фахівці опирались на стратегію розвитку туризму Південних регіонів Тернопільщини. Враховували наявність ресурсів для туристичного розвитку, доступність і комунікації, інфраструктуру. Проект пропонує розвиток території 5-ти районів, прилеглих до Дністра, створення туристичних продуктів, визначення необхідної для них інфраструктури.
– Водний туризм, який є найголовнішим на даній території, спелеотуризм, який є другим за важливістю, велотуризм, який не розвинутий ще, але має величезний потенціал. Пішохідний туризм, кінний туризм, парапланеризм, дельтапланеризм і рибальство, – говорить голова Української асоціації екологічного та активного туризму Сергій Підмогильний.
Одним із найперспективніших видів туризму на Тернопільщині може стати рекреаційний та оздоровчий.
– Ті можливості, які дає природа для стаціонарного відпочинку, оздоровчих різних видів. Зараз популярна в міських жителів тема йоги, медитації. В Україні дуже мало пропозицій виїзних місць для цього, а Дністровський каньйон якраз дуже хороший, тому що одна з головних природних цінностей – це ландшафти на даній території, – каже Сергій Підмогильний.
Стратегія розвитку тернопільського Придністер’я спрямована на те, аби це вони стало перлиною не лише Тернопілля, а й України. Місцем, куди охоче їхатимуть туристи. Для цього, наголошує влада області, необхідна розвинута інфраструктура. У її покращенні готові сприяти.
– Ми готові за рахунок коштів, які в нас передбачені на розвиток місцевих доріг, а це майже 315 мільйонів гривень, частину коштів спрямовувати на будівництво доріг в напрямку туристично привабливих місць, – стверджує Степан Барна.
Також Степан Барна зазначив, що готовий фінансувати за гроші фонду регіонального розвитку проекти, які дадуть можливість залучати туристів на Тернопільщину.