додому Новини Майже щодня правоохоронці у Тернополі фіксують випадки сімейного насилля

Майже щодня правоохоронці у Тернополі фіксують випадки сімейного насилля

1004

Протягом 2017 року патрульні поліцейські склали 380 протоколів за вчинення насильства сім’ї. І якщо раніше за знущання кривдники “відбулися” максимум виправними роботи, то нині за такі вчинки вони можуть сісти за грати. Верховна Рада проголосувала за законопроект, який запроваджує кримінальну відповідальність за домашнє насилля і примус до шлюбу. 

Незалежно від статку, віку та місця проживання люди стають жертвами сімейного насилля. Протягом 2017 року в Тернополі патрульні склали 380 протоколів за вчинення насильства в сім’ї, 80 із них кривдники зробили повторно. Поліціянт Іван Спридонюк розповідає, лише за одну зміну патрульний отримує близько п’яти викликів про насилля у сім’ї.

-Збільшується кількість таких випадків ближче до вихідних, коли там після важкого трудового тижня чоловіки можуть довзолити собі вжити алкогольні напої більше або в період свят. Також частішають такі випадки, розповідає заступник командира батальйону УПП у Тернополі ІВАН СПРИДОНЮК.

Насилля у сім’ї класифікується як: психологічне, фізичне, економічне та сексуальне. За даними патрульної поліції, у нашому місті 80% сімейних насильств саме психологічного характеру.

-Коли чоловік приходить з роботи чи від друзів десь у стані алкогольного сп’яніння, звичайні непорозуміння в сім’ї, починається сварка між чоловіком і дружиною. Дружина викликає працівників поліції, у зв’язку із тим, що чолвоік вживає до неї нецензурну лайку, ображає її. Психологічно десь може накричати на дітей, каже заступник командира батальйону УПП у Тернополі ІВАН СПРИДОНЮК.

І лише 20% конфліктів у сім’ї доходять до рукоприкладства. Здебільшого, йдуть на таку грубість чоловіки.

-І то, жінки в подальшому просто відмовляються від тих слів, тому що, якщо вже є нанесення тілесних ушкоджень або завдання фізичного болю без тілесних ушкоджень, то уже може кваліфікуватися як злочин відповідно до кримінального кодексу України, розповідає заступник командира батальйону УПП у Тернополі ІВАН СПРИДОНЮК.

Більшістю голосів народних депутатів Верховна Рада підтримала законопроект, який запроваджує кримінальну відповідальність за домашнє насильство і примус до шлюбу. Покарання стає жорсткішим. Замість адмінарешту або виправних робіт кривдникам загрожує тюремне ув’язнення. Варіанти покарання будуть такі:

  • від 150 до 240 годин громадських робіт;
  • до 6 місяців арешту;
  • до 5 років обмеження волі;
  • до 2 років позбавлення волі.

Оскільки за спостреженнями патрульних найчастіше тернополяни конфліктують у вихідні та свята, напередодні нового року поліціянти дають поради, аби суперечка не переросла у сімейне насилля.

Є таке прислів’я: “У сварці одного винного не буває”. десь хтось сказав, десь хтось не зрозумів, не почув. в сім’ї бажано слухати один одного, розуміти, одне одного. а найважливіше чути один одного. Бо можна слухати, а не чути. Бажано, чути, радить заступник командира батальйону УПП у Тернополі ІВАН СПРИДОНЮК.