додому Головні Кабмін вніс зміни до порядку виплати студентам соціальних стипендій, розширивши перелік їх...

Кабмін вніс зміни до порядку виплати студентам соціальних стипендій, розширивши перелік їх категорій

1386

Кабмін вніс зміни до порядку виплати студентам соціальних стипендій, розширивши перелік їх категорій. Чи “прижилася” так звана рейтингова система виплати стипендій у тернопільських вишах?

Підняли розмір мінімальної стипендії на кілька сотень і зменшили кількість студентів, які можуть її отримувати майже вдвічі. Таким є результат нещодавньої освітньої реформи. Йдеться про Постанови Кабінету Міністрів від 28-го грудня минулого року, котрою уряд зобов’язав перейти на рейтингову систему виплати стипендій усі без винятку виші України.

– Раніше в нас залежно від семестру академічну стипендію отримувало близько 70-75% студентів, тепер, ви знаєте, шо відповідно до Постанови № 1050, відсоток не може бути більшим за 45%. Відповідно, ми брали за основу 45%, а вийшло близько 42-ох відсотків. Оскільки постанова чітко прописує, що у випадку множення цих відсотків, їх заокруглювати до меншого. Тому банально виходить, що у групі, де чотири чоловіки, стипендію отримує один. Це є 45%, бо два – це вже буде 50%, – розповідає голова профкому студентів ТНПУ ім. В. Гнатюка Андрій Киданюк.

Як наслідок – ряди державників зі стипендіями значно порідшали. І хоч розмір студентської виплати з восьми сотень гривень до однієї з лишком тисячі, – шанси на отримання грошей значно знизились. Якщо раніше достатньо було “закрити” сесію на четвірки, то зараз вимоги жосткіші, бо необхідно посісти якомога вищу сходинку у загальному рейтингу групи або потоку. Така ж ситуація із підвищеною стипендією: винагороду у понад півтори тисячі гривень отримують лише студенти з середнім балом вище 90, які лідирують у рейтингу.


– Насправді я думаю, що ідея сама дуже хороша, так як враховується ще й активність студентів. А я думаю, що це хороший стимул. Так як я брала участь у студентській раді, це ніколи не підтримувалось, так скажемо, матеріально. Тепер думаю, багато студентів зможуть з більшою цікавістю цим займатись. Але я думаю, дуже багато ще треба доопрацювань, – говорить студентка 4-го курсу ТНПУ ім. В. Гнатюка Людмила Забродська.

У студентському профкомі ТНПУ в рейтингу теж вбачають чимало недопрацювань.

– Найбільша проблема зараз виникає з магістрами. Магістранти, по великому рахунку, одні з кращих студентів. А в зв’язку з тим, що є малі групи або кількість студентів-державників дуже маленька, дуже багато магістрантів не отримують академічну стипендію, при тому, що їх середній бал становить 90 і вище. Звичайно, це несправедливо, – каже Андрій Киданюк.

8 лютого кабмін зглянувся над так званими студентами-пільговиками і розширив перелік категорій, що можуть претендувати на соціальну стипендію. До цього списку додали дітей-інвалідів, інвалідів 1-3 групи та осіб з малозабезпечених сімей. Як повідомили у профкомі Тернопільського педагогічного університету, уже близько сотні студентів звернулися до них для призначення соціальної стипендії.