У Тернополі розпочали санітарну обрізку дерев. Роблять це, аби вберегти, зокрема, людей, автівки, лінії електропередач та будівлі від можливого падіння старих гілок. Зрізане гілля не викидають, а використовують у роботі котелень, що працюють на альтернативних видах палива.
Згідно з «Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України» обрізають дерева в період мінімальної циркуляції соків – навесні до розпускання бруньок або восени після опадання листя (цей період ще називають міжвегетаційним і триває він, як правило, з 15 жовтня до 15 квітня).
Весняне обрізання дерев вважається найбільш безпечним, оскільки зріз затягується навіть швидше, ніж у період повного спокою, через незначні соковиділення. Весняна підрізка є необхідним заходом для активізації росту дерев та кущів, врівноважує баланс живлення (особливо для молодих, пошкоджених або хворих дерев).
За кожне дерево у місті відповідає той чи інший балансоутримувач. У його обов’язки входить знесення аварійних дерев, омододжувальна обрізка та формування крон.
– Взяти, наприклад, в нас є дуже багато тополь. Тополі високі, вони вже досягли своєї вікової межі і вони є аварійними. Якщо вчасно не провести омолодження, оце, що люди інколи кажуть, що взяли, обрізали дерево, ні одної гілки немає. Так само воно і обрізається, інакше тополя не обрізається, інші дерева – до перших скелетних гілок, деякі дерева взагалі не можна обрізати, – пояснює начальник управління ЖКГ, благоустрою та екології Тернопільської міськради Олег Соколовський.
Після обрізання на деревах виростають нові гілки і значно підвищується імунітет до хвороб. Щорічну обрізку дерев проводять і для того, аби не завдавати шкоди мешканцям міста, автомобілям, будівлям та лініям електропередач.
– Гілки падають на машини і створююють проблеми. А місто, як урбанізована система, взагалі, дерева не повинні бути великими. Приблизно, максимум до другого поверха і тому їх потрібно формувати і максимально обрізати, щоб вони не створювали проблем як для людей, які живуть в помешканнях, тому що немає просто світла і так само для людей, які проходять просто поруч. Тому в нас розроблена концепція озеленення міста, де чітко розписано як саме робити, по яких вулицях, який підхід, які саме дерева треба висаджувати ,як саме обрізати. Ми це всьо розписали вже давно, – каже Олег Соколовський.
Обрізане гілля дерев не викидають, а використовують у роботі котелень, що працюють на альтернативних видах палива.