додому Новини Яких фахівців шукають роботодавці Тернопільщини

Яких фахівців шукають роботодавці Тернопільщини

929

Продавців, касирів, слюсарів, газозварювальників, трактористів, кухарів, охоронців шукають роботодавці Тернопільщини. Натомість, у місцеві центри зайнятості звертаються люди з однією, або кількома вищими освітами. Шукають роботу, переважно економісти, програмісти, юристи та педагоги. Про брак робітничих кадрів, діяльність на перспективи розвитку служби зайнятості на зустрічі у Будинку праці говорили сьогодні представники влади, місцевого самоврядування, профспілок, громадських організацій, соціальних служб та роботодавці.

Основна проблема на ринку праці Тернопільщини – низька мотивація до роботи – 10% вакансій Центру зайнятості – із мінімальною заробітною платою і лише 3% – із заробітком, що більший за середньообласний розмір.Тіньова зайнятість, небажання працювати через отримання соціальних виплат, субсидій, продовжують ряд проблем. Кожен другий безробітний, зареєстрований в тому чи іншому центрі зайнятості, має одну, а то й дві вищі освіти, в той час як більшість роботодавців мають потребу в робітничих кадрах. Наприклад, газозварювальниках та трактористах.

– Працівники центру зайнятості неодноразово виїжджають до шкіл і зорієнтовують молодь, випускників на та професії, які зараз конкурентоспроможні, ті, які користуються попитом на ринку праці і ті, які дадуть можливість прогодувати сім’ю, – розповідає директор Тернопільського обласного центру зайнятості Василь Олещук.

Впродовж 2016 року послугами обласної служби зайнятості скористалось майже 48 тисяч осіб, з них – майже 33 тисячі отримали статус безробітного. За сприяння місцевих центрів зайнятості, роботу вдалось знайти двадцяти чотирьом тисячам мешканців області, каже директор обласного центру зайнятості Василь Олещук.

– За послугами до центрів зайнятості Тернопілля звернулось 6044 роботодавці, що на 222 більше, ніж у 2015 році. Ними було подано понад 36 тисяч вакансій. В порівнянні з попереднім роком, це на 1110 вакансій більше, – каже Василь Олещук.

Також професійне навчання за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття пройшли 3920 осіб, майже усі були працевлаштовані.