Осінь – пора, коли особливо хочеться тепла та затишку. І все, що потрібно для щастя – просто залишитися вдома, заварити собі чаю чи кави, сісти, закутавшись у барвистий плед, та мрійливо спостерігати за всім, що відбувається. Хочеться відірватися від буденності, залишивши все сіре і похмуре якомога далі, та поринути у світ новий, повний фантазії та яскравих моментів.
Перевірений та дієвий метод створити собі гарний настрій – переглянути хороше кіно. Ми підготували для вас 10 цікавих фільмів, які прикрасять будь-який вечір. Тому заварюйте свій улюблений напій та влаштовуйтеся зручніше.
1.«Завжди говори «ТАК» (2008, режисер – Пейтон Рід)
«Якби я не спробував, я б не зустрів тебе. Адже колишній Карл вважав, що не підходить нікому. Я думав, що якщо скажу «Так», то тоді прив’яжуся до людей, а рано чи пізно вони зрозуміють, що не підходжу їм я. Я не знав, що у мене є, чим поділитися. Але тепер знаю, що можу багато чим поділитися».
Карл Аллен – сором’язливий та невпевнений у собі. У нього погані стосунки з людьми і в цілому він не дуже задоволений собою. Не про таке життя мріяв. Одного разу він потрапляє на семінар, який докорінно змінює його життя. Відтепер на всі запитання та пропозиції Карл має відповідати згодою. Хочете дізнатися, що з цього вийшло – дивіться фільм.
2. «Сніданок у Тіфані» (1961, режисер – Блейк Едвардс)
«Це банально, але суть ось у чому: тобі буде добре лише тоді, коли ти сам будеш хорошим. Хорошим? Вірніше сказати, чесним. Не за кримінальним кодексом чесним – я могилу можу пограбувати, мідяки з очей у мертвого зняти, якщо гроші потрібні, щоб скрасити життя, – перед собою потрібно бути чесним».
Холі Голайтлі – незвична дівчина. Вона переконана, що в житті не варто закохуватися, та й взагалі виявляти будь-які почуття до всього живого на землі. Цих переконань Холі дотримувалася завжди. А ж раптом у неї з’являється новий сусід.
3. «Шоколад» (2000, режисер – Лассе Галльстрем)
«Я думаю, не можна жити на світі, міряючи чесноти тим, що ми не зробили, тим, в чому відмовили собі, від чого встояли і кого відкинули. Я думаю, чесноти вимірюють те, що ми створили, втілили в життя і кого зігріли».
Така смачна назва приховує за собою сюжет про молоду жінку Вієн, яка раптом з’являється у тихому французькому містечку, де всі і все про всіх знають. Вона відкриває незвичну шоколадну крамницю, пропонуючи людям нове задоволення. Тих, хто піддається солодкому захопленню, щоразу більшає.
4. «Турист» ( 2011, режисер – Флоріан Хенкель фон Доннерсмарк )
«Розкішно! Я ніколи не міг зрозуміти любов, яку люди відчувають один до одного … До грошей – так. До власності – так. А до людей? Адже вони так ненадійні … Хворіють, старіють і вмирають … А ось за таке (гроші)? За таке і померти не шкода!»
Френк приїжджає в Італію, аби відволіктися від буденності та забути свою колишню дівчину. В потязі він знайомиться з надзвичайно красивою та чарівною жінкою. Та Френк навіть не підозрює, скільки проблем принесе йому це нове знайомство.
5.«1+1» (2011, режисери – Олів’є Накаш, Ерік Толедано)
«Не чекай, що стане легше, простіше, краще. Не стане. Труднощі будуть завжди. Вчися бути щасливим прямо зараз. Інакше не встигнеш».
Молодий темношкірий хлопець Дріс, який недавно вийшов з тюрми, влаштовується доглядати багатого аристократа Філіпа, що кілька років прикутий до інвалідного візка. Та з помічника Дріс стає найкращим другом своєму підопічному. Вони з успіхом відкривають одне для одного нові грані життя.
6. «Відпочинок за обміном» (2006, режисер – Ненсі Меєрс)
«Ти сподіваєшся, що помиляєшся, і закривши очі кожного разу, коли вона щось робить не так, розумієш, що вона погана, а варто їй зробити приємну дрібницю, як ти перестаєш себе переконувати, що вона тобі не пара».
Аманда та Айріс – двоє дівчат, яким не щастить у стосунках з протилежною статтю. Аби хоч якось відволіктися, вони вирішуються помінятися житлом – Аманда поживе тепер в Англії, Айріс вирушить до Америки.
7. «Красунчик» ( 2007, режисер – Тіль Швайгер)
«Роман не має перспективи, якщо партнери не рівні. Або сильний кидає слабшого від нудьги і втрати поваги. Є й інший варіант – слабкий усвідомлює свою нікчемність і йде, розуміючи, що ловити нічого. Третього не дано».
Лудо Декер – самовпевнений та нахабний журналіст, який заради сенсації піде на все. Після одного неприємного випадку йому належить відпрацювати триста годин в місцевому дитячому садочку. Тут він зустрічає стару знайому, з якої знущався в школі, та тепер вона просто красуня.
8. «Джулі і Джулія: готуємо щастя за рецептом» (2009, режисер – Нора Ефрон)
«Немає нічого більш довговічного, ніж тимчасові речі».
Джуллі Пауел вирішує впродовж року приготувати 524 страви за рецептами книги Джулії Чайлд «Як опанувати мистецтво французької кухні». Всі перемоги та поразки на кулінарному фронті дівчина описує в своєму блозі.
9. «Великий Гетсбі» (2013, режисер – Баз Лурманн)
«То був новий світ, матеріальний, але не реальний, і жалюгідні примари, дихаючі мріями, безцільно тинялися в ньому».
Нік Керравей переїжджає до Нью-Йорка, де оселяється у будинку поряд з заможним та таємничим Джеєм Гетсбі. У своєму маєтку Гетсбі влаштовує гучні вечірки, проте сам участі у них не бере. Джей та Нік стають друзями, а згодом Нік дізнається, що Гетсбі багато років закоханий у його кузину Дейзі.
10. «Їж, молись, люби» (2010, режисер – Раян Мерфі)
«Вчіться вибирати свої думки, як вибираєте в шафі одяг кожного дня».
Після болючого розлучення Єлізабет Гілберт вирушає в подорож по світу. Вона хоче заново відкрити в собі любов до життя та почати все з чистого аркуша.