Більше дізнатись про історію створення Конституції України можна в Тернопільському обласному державному архіві. Напередодні її 20-ї річниці працівники архіву організували цілу низку заходів. Зокрема виставки ” Конституція – основний закон держави” та ” Акт відновлення Української держави “.
Дві виставки, присвячені Дню конституції, презентували в обласному архіві, а ще – географічний покажчик про українського вченого Станіслава Дністрянського. Він народився 13 листопада 1870 р у Тернополі. З відзнакою закінчив гімназію і вступив на юридичний факультет Віденського університету. Згодом став депутатом Віденського парламенту. У 1920 році він написав проект конституції для ЗУНР. Розробив основи правової держави, зокрема правління республіки, та заклав основи української політології. Помер Станіслав Дністрянський 5 травня 1935 року в Ужгороді.
– Наш колектив постійно працює і є багато досить цікавих , унікальних документів. Наші працівники підготували такий цікавий географічний покажчик. Це є український вчений Станіслав Дністрянський. Він вважається автором проекту Конституції Західно-Української Народної Республіки, – розповідає директор Тернопільського обласного архіву Федір Полянський.
Захід відвідали представники національної асоціації адвокатів України, які розпочали співпрацю із Тернопільським обласним архівом. Кажуть, дослідили, що на Тернопільщині було чимало адвокатів, які своїми проектами зробили вагомий внесок для українського національного відродження і державотворення. В майбутньому планують відкрити їм меморіальні дошки у містах, де вони працювали.
– Чортківський район. Там дуже багато адвокатів, яких було репресовано Сталінським режимом і розстріляно. Кременецький район. Там працював дуже відомий адвокат Борис Козубський – суддя, який також в таборах загинув. Дуже цікава сторінка Борщівської адвокатури – Михайло Дорудяк – меценат, який також причинився до культурного розвитку краю, – каже керівник Центру досліджень адвокатури і права
Національної асоціації адвокатів України Ірина Василик.
28 червня Україна святкуватиме День конституції, якій цього року виповнилося 20 років. Про історію її створення більше можна дізнатися, відвідавши Тернопільський обласний архів. Виставки ” Конституція – основний закон держави” та ” Акт відновлення Української держави ” діятимуть більше місяця.