Кількість хворих на грип та ГРВІ у Тернопільській області зростає, стверджує начальник Головного управління Держсанепідслужби у Тернопільській області Паничев Володимир. Ситуація є нестійкою та набирає ознак неблагополучної. Епідемічний поріг перевищено у більшості районів за виключенням: Бучацького, Заліщицького та Підгаєцького. Аби контролювати ситуацію, в області створили оперативний штаб із запобігання поширенню грипу та ГРВІ.
Вірус H1N1 – так званий свинячий грип – в Україні вперше зафіксовано у 2009 році. Тоді Тернопіль пережив дві хвилі епідемії, тому більшість людей мають імунітет до цього вірусу. Зараз в області проходить перша хвиля епідемії. Тому медики радять робити щеплення, тому що ризикують захворіти майже 120 тисяч населення Тернопільщини.
– Найкращий спосіб профілактики цього грипу – це щеплення. Можливо, у когось це викликає посмішку та іншого методу, стовідстоткового, з стовідсотковою ефективністю просто не існує. Вважається в усьому Світі, що два препарати – це озелтамевір та ізанемевір володіють специфічною противірусною активністю, вони активні в перших два дні, – розповідає головний державний санітарний лікар Тернопільської області Володимир Паничев.
Грип, викликаний вірусом H1N1, передається повітряно-крапельним шляхом. Він небезпечним своїми ускладненнями. Епідеміологи області розповідають, у їхню лабараторію надійшли матеріали помершлих з підозрою на грип. Із чотирьох випадків вони зафіксували тільки один, проте медики запевняють, що це не основна причина смерті.
– До нашої лабораторії поступало чотири матеріали від померлих з підозрою на грип, в одному випадку лабораторія підтвердила наявність вірусу чи присутність вірусу типу H1N1, – говорить Володимир Паничев.
– При поступленні у хворого ми провели усі необхідні вірусологічні обстеження, за результатами обстеження у хворого не підтвердився грип. Ми пацієнту надавали допомогу як людині, у якої діагностована пневмонія. Через три дні перебування у відділі невідкладних терапевтичних станів його здоровя погіршалося і ми змушені були його перевести у рінімаційний відділ, де він ще також знаходився два дні і помер. Клінічний діагноз заключний у хворого звучить так: “Двобічна тотальна пневмонія четвертої категорії, легенева недостатність третьої степені, гостра легенево-серцева недостатність поряд з тим у пацієнта було цілий ряд супутньої патології”. Це у хворого був цукровий діабет тип два, ожиріння третьої степені, ішемічна хвороба серця, гіпертонічна хвороба третьої степені. Тому грип тут ми кваліфікуєм як супутнє та провокуючий фактор який привів до смерті, – каже головний лікар Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський.
За розпорядженням голови обласної державної адміністрації на Тернопільщині створили спеціальний штаб для боротьби з епідемією грипу. А у п’ятницю, 22 січня, прийматимуть рішення щодо вимушених канікул у школах Тернополя.