Учасники з-понад п’ятнадцяти країн світу приїхали до Тернопільського національного технічного університету на IV Міжнародну науково-технічну конференцію “Пошкодження матеріалів під час експлуатації, методи його діагностування і прогнозування”. Триватиме вона п’ять днів. За цей час учасники конференції зможуть представити свої дослідження, відвідати навчальні та наукові лабораторії технічного університету та побувати на екскурсії у різних куточках Тернопільщини.
З 21 до 25 вересня у ТНТУ імені Івана Пулюя триватиме IV Міжнародна науково-технічна конференція “Пошкодження матеріалів під час експлуатації, методи його діагностування і прогнозування”. На конференції представлять свої дослідження учасники з-понад п’ятнадцяти країн світу.
– Основна мета конференції – обмінятися досвідом, обмінятися результатами наукових досліджень в галузі місткості матеріалів, в галузі оцінки пошкодження і всякій експлуатації об’єктів. Важливо те, що Європа уже впровадила стандарти, які стосуються безпеки експлуатації важливих об’єктів, такі як атомні електростанції. Ну, любе виробництво оцінюється ризик його експлуатації, ризик тієї чи іншої аварії. Ця конференція дотична до цих проблем, і ми в якійсь мірі переймаємо європейський досвід, налагоджуємо кооперацію, – розповідає ректор ТНТУ імені Івана Пулюя Петро Ясній.
Перша така конференція відбулась у 2009 році. ЇЇ організував Тернопільський технічний університет спільно з рядом інститутів Національної академії наук. На сьогодні конференція з пошкодження матеріалів, їх діагностики та оцінки довговічності у Тернополі вже проходить вчетверте. Першим після відкриття ректором конференції виступив французький професор Гай Плювінаж.
– З Технічним університетом я співпрацюю не дуже давно, але з іншими університетами України з середини 80-х років. Моя перша спільна робота була про порівняння французьких і радянських сталей, які застосовувались у виготовленні труб, – каже професор університету de Loraine (Франція), учасник конференції Гай Плювінаж. – Моя сфера експертизи – дослідження міцності, цілісності конструкцій для транспортування нафти і газу. Проблема конференції має загальносвітовий масштаб, оскільки потреба у джерелах енергії зростає.
Триватиме конференція п’ять днів. За цей час учасники зможуть представити свої дослідження, відвідати навчальні та наукові лабораторії технічного університету, та побувати на екскурсії у різних куточках Тернопільщини.
Водночас разом з конференцією буде проводитись чотирнадцята польсько-українсько-німецька Літня школа з механіки руйнування “Пошкодженість матеріалів і міцність конструкцій”. Участь у ній братимуть українські та іноземні гості: студенти, аспіранти, професори, доктори та кандидати наук. Тут вони зможуть представити усім свої роботи та дослідження, а також поділитися планами та ідеями.