додому здоров'я В Україні зафіксували новий спалах африканської чуми

В Україні зафіксували новий спалах африканської чуми

633

В лісовому урочищіvlcsnap-2015-07-23-15h13m44s167 Сумській області, що за 16 кілометрів від кордону з Росією виявили африканську чуму в двох диких кабанів. Ще один випадок зареєстрували на Рівненщині. В головному управлінні ветеринарної медицини Тернопільщини кажуть: вірус для людини не страшний, проте загрозливий для поголів’я свиней, відтак просять господарства області дотримуватися усіх ветеринарно-санітарних норм.

В Україні починаючи із 2012 року зареєстровано близько двадцяти дев”яти випадків африканської чуми у свиней: В Запорізькій, Сумській, Чернігівській, Київській, Житомирській та Рівненській областях. Остані випадки зафіксували на Сумщині та Рівненщині.

-Рівненська область, Дубровецький район, лісники знайшли труп повідомили службу ветеринарної медицини відібралися проби – результат позитивний. Тобто маємо спалах африканської чуми. Якщо розглядати чи є загроза для Тернопільщини, то Дубровецький район на пряму приблизно 150 кілометрів, – зазначив в.о. начальника Головного управління ветеринарної медицини в Тернопільській області, Микола Бабічук.

Враховуючи кількість людей, які приїжджають з Рівненщини в нашу область, міграцію диких кабанів, перелітних птахів та переміщення транспорту, Тернопільщина постійно перебуває в загрозливій зоні, каже Микола Бабічук.

– Заходи профілактики це тільки одні методи: недопущення заносу вірусу, тобто тільки закриті режими роботи, якщо ж це індивідуальні господарства, то щоб менше чужих людей було, менше переміщатися, не допускати чужих, а якщо навіть Ви використовуєте відходи харчові, то вони можуть використовуватися тільки після кип’ятіння, -радить Микола Бабічук

На Тернопільщині закритий режим роботи не встановлений приблизно на вісімдесяти відсотках усіх підприємст. Лише двадцять відсотків господарст, де є розвинуті комплекси, великі поголів’я, дотримуються усіх ветеринарно-санітарніих норм. Складна ситуація в населених пунктах. Стосовно дикої фауни, два тижні тому лісове господарсство Тернопільщини зібрало усіх користувачів мисливських угідь і провело відповідні роз’яснювальні семінари. В управлінні ветеринарної медицини наголошують, африканська чума для людини не страшна.

– Переміщення свинини із зони загрозливої фактично не можливо, для цього і робляться різні заходи, проте це суб’єктивно, бо контрабанда в нас існує і ті карантинні пости все одно можна обійти якось перенести. Але це загрожує суто тому, що відобразиться захворювання на самому поголів’ї для людини це не страшне, вірус для людини абсолютно не шкідливий, тобто людина не захворіє, переконує в.о. начальника Головного управління ветеринарної медицини в Тернопільській області, Микола Бабічук.