Ведмеді врятовані. Тварини, яких не годували, цькували собаками та утримували у жахливих умовах в Улашківському лісництві, завдяки громадським активістам тепер житимуть в реабілітаційному центрі “Синевир” на Закарпатті. Ведмедицю туди перевезли ще в листопаді, а ведмедя через бюрократію забрали лише зараз.
Двоє бурих ведмедів, яких незаконно, в жахливих умовах без їжі, в тісних клітках тримали в заказнику загальнодержавного значення “Дача Галілея” в Чортківському районі, відтепер будуть жити в реабілітаційному центрі “Синевир” на Закарпатті. Ведмедицю туди забрали ще в листопаді минулого року.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Ведмеже життя покращується
– Ведмедиця утримується в належних умовах, приїхали працівники цього реабілітаційного центру, розказали, що зразу вона їла за чотирьох, таке враження, що ніколи тої їжі не бачила. Дуже були здивовані, але її стан покращився. Вона вже прижилася з другими ведмедями, стан задовільний, відгодували її, – розповідає директор громадської організації «Протидія корупції та моніторинг екології «Скеля» Андрій Об’єщик.
А ведмедя через бюрократію і документальні колізії вдалося відправити тільки зараз.
– Нарешті ведмеже рабство закінчилося, яке мало місце в Улашківському лісництві, де десять років утримувалися ведмеді. Після наших неодноразових звернень в Київ таки вдалося отримати дозвіл про переселення даного ведмедя і даний ведмідь вже переселений, він пройде реабілітацію, а пізніше буде випущений у вольєрне господарство, – каже Андрій Об’єщик.
Ведмедицю назвали Ніка – з грецької – перемога, а ведмедя – Терен – Тернопіль, разом – Тернопільська перемога. Розмістити Терена відразу біля Ніки надто близько, не можуть, бо треба, щоб він звик до інших бурих, пояснює Андрій Об’єщик. чоловік дякує усім небайдужим, хто допоміг врятувати ведмедів.
– Хотілося б подякувати в першу чергу активістам, які підтримали цю акцію порятунку ведмедів, жителів Чорткова, які носили їсти і підтримали, самих працівників Синевирського заказника, які погодилися взяти ведмедів, бо це не останні тварини в Україні, які перебувають в неволі, вони взяли позачергово наших ведмедів, – каже Андрій Об’єщик.
В Синевирському реабілітаційному центрі просять не забувати про ведмедів, бо через обмежене фінансування там можуть виникнути проблеми з харчуванням. Потрібні яблука, морква, овес, буряки. Громадські активісти планують надалі підтримувати тварин, допомогти можуть усі небайдужі.